Umělci jsou kvůli svým dílům podstoupit v podstatě cokoli. Cestují po celém světě, vydávají se do nebezpečných oblastí a nebo jednoduše velmi brzy vstávají. Právě poslední jmenované je i případem fotografa Alexe Robciuce. Ráno vstává už před pátou hodinou a stoupá do hor, aby z nich zachytil krásy probouzející přírody.

Ona příroda jsou hory v Transylvánii, místě, které díky upírskému hraběti Drákulovi má přinejmenším tajuplnou, spíše však strašidelnou pověst. Nicméně až uvidíte kouzelné fotografie z těchto míst, ani se vám nebude chtít věřit, že by se tu mohlo odehrát něco zlého. Krajina hraje všemi barvami, je lehce zahalená do mlhy a scenerie jsou doslova dechberoucí.Nicméně pořízení takovýchto snímků, které by byly v dobré kvalitě, není vůbec jednoduché. Kromě již zmíněného vstávání to také vyžaduje výběr správného místa, výběr ústředního motivu celé fotografie a následně trpělivé čekání na správné světlo, které dokáže vytvořit jedinečné efekty.

Stálo by vim brisk vstávání za tyto fotografie?
nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-8 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-9 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-10 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-11 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-12 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-13 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-14 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-23 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-33 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-45 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-53 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-61 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-71 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-81 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-91 nature-landscape-photography-morning-transylvania-alex-robciuc-110