I když je UV fotografie většinou používaná pro ukázání nedokonalostí v lidských tvářích, fotografka Cara Phillips svoji sérii snímků nazvala Ultraviolet Beauties (v překladu Ultrafialové krásy). Tyto odhalené skvrny se většinou začínají objevovat na povrchu kůže, která bývá nejčastěji vystavována slunečnímu záření, a to u lidí starších 40 let.

Cara jednou na internetu narazila na lékařské stránky, které obsahovaly černobílé fotografie lidí se zavřenýma očima. Zjistila, že byly pořízeny pod lékařským světlem, které odhaluje nedostatky pod kůží, které jsou běžným očím neviditelné. Svým způsobem se jedná o antiportréty. Cílem portrétů je zakrýt nedokonalosti a ukázat člověka v novém, lepším světle, zatímco u těchto snímků je tomu naopak. To je ale zároveň činí tak půvabnými. Co Caru okouzlilo, byla ta intimita vytvořená zavřenýma očima fotografovaných lidí. I když se jedná o postup, jak ochránit zrak pod UV světly, stále to vyvolává pocity důvěry.

Cara začala využívat stejnou UV technologii jako profesionálové v péči o pleť, zároveň ale chtěla i nadále používat svůj fotoaparát, protože ty lékařské byly finančně nedostupné. Jakmile měla techniku pod kontrolou, vybírala, koho bude fotit. A místo lidí, kteří už měli co do činění se stářím, se rozhodla nabídnout takovéto „nedokonalosti“ i mladším. Série těchto snímků byla pořízena v ulicích New Yorku, fotografování trvalo často víc než osm hodin denně. Kolemjdoucí byli vyzváni k improvizované fotografii a navzdory očekáváním se mnoho z nich k pořízení snímků uvolilo. Pro Caru to znamenalo silný zážitek nejen díky tomu, že jí cizí lidé dovolili nahlédnout jim pod povrch, ale zároveň i proto, že oba byli pozorováni skupinou přihlížejících.  

Fotka zveřejněná uživatelem @abespenny,

Zdroj