Každý z nás se příležitostně rád bojí. Někdy se pokoušíme vyvolat duchy a někdy vyrážíme uprostřed noci na odvážné výpravy do lesa. Ti úplně nejlínější z nás si ale rádi pustí hororový film. Jak najít ten správný? Pojďme si společně ukázat ty nejlepší z nich!

The BoyMladá žena hledá zaměstnání, aby  se mohla úplně oddělit od svého bývalého přítele, který ji terorizuje. Přihlásí se postarší pár, který potřebuje pohlídat dítě, kvůli údajnému odjezdu na dovolenou. Žena neváhá a nabídku přijme. Čeká ji ovšem strašidelné překvapení v podobě panenky, ke které se rodiče chovají tak, jako kdyby byla živá.

Začali jsme filmovou novinkou, která sklidila dost rozporuplné reakce u všech diváků. Je nutné dodat, že samotné téma se podobá už jiným známým filmům, ale výborné zpracování a překvapivý konec řadí The Boy mezi nejlepší horory roku 2016.

Sinister

960

Hororový film z roku 2012 z režie oddaného křesťana Scotta Derricksona, který vypráví příběh rodiny ve zvláštním domě, kde není všechno úplně v pořádku. Otcem rodiny je Ellison Oswalt, jehož povoláním je psaní děsivých knih o skutečných zločinech. Zvláštností je, že se vždy nejprve přestěhuje na místo činu, aby dokázal popsat příběh co nejpřesněji. Co se asi tak může pokazit? Úplně všechno.

Film doprovází skvělá hudba, ale lekacích scén se opravdu dočkají jen nenároční diváci.

Kruh

The_ringŘíká vám něco jméno Samara Morganová? Musí. Hororová filmová klasika v podobě snímku Kruh.

Na světě existuje kazeta, po jejímž zhlédnutí u vás zazvoní telefon s varováním, že do sedmi dnů zemřete. Reportérka Rachel Kellerová se jí rozhodne po několika záhadných úmrtích spojovaných právě s touto videopáskou najít a zjistit, co za tím vším je. Kazetu po dlouhém hledání nakonec obtížně získá. Po jejím zhlédnutí skutečně zazvoní telefon s výstrahou a Rachel má přesně 7 dní na to zjistit, jak zachránit sebe a svého syna před touto kletbou.

Dobrou, mámo

Děj ukazuje příběh matky, která se vrací ke svým dvojčatům po plastické operaci. Něco je ale špatně. Matka se chová úplně jinak než předtím. Jak si s tím dva kluci poradí?

Nepříliš známý rakouský horor, který vás vtáhne do děje svou velice zvláštní atmosférou. Ve filmu se objevují i vcelku brutální scény, proto ho nedoporučuji slabším povahám.

Insidious

insidious-1Malý chlapec v kómatu, jehož duše se nachází kdesi v jiné dimenzi. Zní to strašidelně? Bude to ještě mnohem horší! Ze začátku nás film seznámí se sympatickou rodinou, která se rozhodne přestěhovat do nového domu. Rodinná idylka se mění ve chvíli, kdy jeden ze synů uklouzne na půdě a druhý den se náhle dostane do kómatu. Všichni se snaží přijít na to, jak mu pomoci, ale problém je mnohem složitější, než se může z počátku zdát.

Úžasná atmosféra a povedené “lekačky’“ vás vystraší na hodně dlouho.

Naladili jste se teď na tu správnou atmosféru?