Léto už se blíží, s ním období odhalovaní nejrůznějších částí těla a vyhledávání vodního prostředí – když to spojíme dohromady vznikají nám veřejně dostupné nudistické pláže. Pro mnohé konzervativce nepřípustná věc, pro milovníky naprostého svobodného pohybu, opalování a zábavy odpočinková záležitost. Patříte mezi tu druhou skupinu, nebo vás jen láká si někdy vyzkoušet pobyt na této pláži? Pak si rozhodně prohlédněte následujících deset tipů na atraktivní dovolenou.1. Abrico Beach — Rio de Janeiro, Brazil

Rio je světově proslulé krásnými těly místních obyvatel, ale Abrico je jediná pláž, kde je povoleno zcela odhalit svá těla. Fitness hodiny si zde můžete vychutnat každou neděli za pěkného počasí.

2.Wreck Beach — Vancouver, Kanada

Můžete prolistovat celou zemi křížem krážem a hledat nejlepší nudistickou pláž v Kanadě, ale bude to ztráta času, protože je to tady, ve Vancouveru a Wreck Beach byla zařazena jedním z rezervačních portálů na první příčku mezi písečnými plážemi povolující svléknutí. Vzhledem ke své poloze a blízkosti centra města je totiž hračkou nalézt různorodá ubytování.

18+ Foto

ir

Pro tuto pláž je oděv nepovinný.

3. Playa las Suecas, Contadora Island  Panama

Žlutohnědá pláž stvořená pro dlouhé procházky a relaxaci, nachází se na ostrově Contadora a je jediným místem, kde se můžete promenádovat zcela nazí.

4. Paradise Beach – Řecko

Svým zlatým pískem a křišťálově čistou vodou je lákavou destinací pro turisty. Nachází se na ostrove Mykonos a je proslavená jako jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. V Mykonosu totiž najdete nejrůznější turistická zařízení – přímořská ubytování, sportovní vodní centra, vodní bary a restaurace, Paradise Beach je proslulá také jako jedna z nejlepších party pláží na světě.

5.Haulover Beach, Florida – Spojené státy

Známá jako „americká riviéra“, tento malý úsek Miamské zátoky Atlantského oceánu nese značně liberální přístup – oblečení je naprosto dobrovolné.

6. Spiaggia di Guvano – Itálie

Tato pláž je tradičně navštěvovaná naturisty mimo sezónu. Je také místem pro každoroční setkávání organizovaných nudistických skupin.

7. Le Grottes Plage, Costa Azul – Francie

Přesto že na této pláži je oděv volitelný, není moc lidí, kteří by se rozhodli si jej na sobě ponechat. Užijete si zde spoustu zábavy, kromě sportu například bodypainting. Ve skutečnosti je zde i několik restaurací, kde se můžete bez oblečení i v klidu najíst, bez toho aniž by na vás někdo zíral.

8.  Arambol Beach, Goa – Indie

Mnoho cestovatelů se domnívá, že Arambol je jednou z nejkrásnějších pláží v Goa, a možná i v celé Indii. Mnozí naturalisté zde pokrývají svou skromnost bahnem z jezera na konci skalnaté laguny. Místní i turisté přísahají na jeho regenerační vlastnosti. Na své si zde přijdou také hippies a zkrátka všichni lidé milující život a naturalismus.

9. Médoc, Grionde – Francie

Francouzská přírodní oblast nabízející pobyty pro naturisty je též velice zajímavá pro množství přírodní rozmanitosti, ať už v oblasti řeky Grionde, která zde ústí do Atlantického oceánu, nebo v oblasti borových lesů a vinic.

10. El Torn Beach, Tarragona – Španělsko

I když není neobvyklé vidět nahé milovníky slunce na některé ze španělských pláží, přesto jich existuje několik speciálně pro nudisty a naturisty. El Thorn sousedí s nudistikým kempem a je jednou z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších nahých pláží.