Milliony lidí se v dnešní době vystavují dlouhodobému stresu, který vyvolává mnohé zdravotní problémy a nedovoluje lidem žít šťastný život. Nehledě na to, že si mnoho lidí představuje stres jako cosi, co se s nimi děje během hádky nebo v souvislosti s nějakou vážnou událostí, stres se daleko častěji projevuje v mírnější formě, kterou celkem úspěšně ignorujeme po dlouhou dobu. Patří sem celková nespokojenost s prací nebo situací doma, nedostatek kvalitního spánku nebo volného času a také mnoho dalších „drobností“, které se dokážou naskládat jedna na druhou a člověk je poté tak vyždímaný, že nemá chuť žít plnohodnotný aktivní život.Kvalitní odpočinek je jednou ze zbraní proti dlouhodobému stresu a John Florentino z Brooklynu vymyslel, jak pomoci tento kvalitní odpočinek zařídit. Speciální zatížená deka s názvem „Gravity“ je navržena tak, aby působila na tělo váhou rovnocennou 10 procentům váhy lidského těla. To napomáhá redukci stresu a jednoduššímu usínání.

„Běžně mi trvá zhruba 45 minut, než usnu, s touto dekou se doba nepohodlného převalování v posteli zkrátila na 7 minut“, – říká jedna z těch, kdo si deku již stihl vyzkoušet.

Tento nápad dostal neuvěřitelný ohlas na Kickstarteru a místo 20 000 dolarů, určených jako cíl pro započetí výroby, si dokázal získat necelých 4 000 000 dolarů!