Prase z Kapského Města vytváří překvapivě dobré abstraktní obrazy. Prodávají se on-line a za získané peníze se financují kampaně proti týrání zvířat v průmyslových podnicích. Není žádným tajemstvím, že průmyslové farmy jsou zvířecím peklem na zemi. Jihoafriská aktivistka Joanne Lefson koupila v květnu sele z jatek.

„Prasata v dnešních průmyslových velkochovech jsou chována v nelítostných podmínkách. Mají být záměrně skryta před zraky veřejnosti. Pokud by lidé mohli vidět, co se děje uvnitř, jistě by si rozmysleli, zda půjdou koupit slaninu, “ říká Lefson.Zachráněné prase pojmenovala Pigcasso, protože v něm náhodou objevila umělecké nadání. Zkoušela různé aktivity pro jeho zabavení, ale fascinovalo ho hlavně malování, které miluje dodnes. Lefson založila Farm Sanctuary SA, což je jediné ogiciálně registrované útočiště na afriském kontinentě věnované záchraně hospodářských zvířat.

lost-at-e-minor-pig-painter-805x427-kopie this-talented-pig-paints-to-raise-animal-cruelty-awareness-1-kopie this-talented-pig-paints-to-raise-animal-cruelty-awareness-2-1