Dokonalost v nedokonalosti aneb, jak se ze „zmalovaných“ panenek staly odlíčené a přirozeně vypadající panenky? Stačí zachránit nějaké, které už jsou vyřazeny – trochu je okoupat, umýt jim vlasy, učesat je, převléknout je do nových oblečků a namalovat jim nový obličej.

Je zvláštním způsobem uspokojující koukat se na proměnu panenek, jako by jim někdo navrátil jejich nevinnost. Zvlášť pokud jste dospělí a díváte se na ty panenky před transformací, uvědomíte si, že jsou  také poněkud „dospělé“, ale když vidíte ten obrázek po, vkrade se vám zvláštní příjemný pocit z jejich naturalizace. Dává jim to úplně jinou osobnost. Nebo snad ne?perfectly-imperfect-and-unique-dolls-583c37b0c3e05__700

Katie

Katie prý miluje šplhání po stromech, aby mohla zhluboka dýchat vůni kůry a mízy, přemítat o svých snech a nechat nohy jemně pohupovat ve větru.

perfectly-imperfect-and-unique-dolls-583c37bc38936__700

Milly

Milly je mladá temperamentní chytrá dívka. Hodně jí to pálí a ráda si hraje se slovíčky – vždy dokáže svou rodinu rozesmát svými vtípky, slovními hříčkami a poznámkami. Její jazyk je rychlejší než její mysl, vždy se směje a krčí rameny, když se jí ptají: „Jak to děláš?“, ona prostě používá slova jako vizualizaci, miluje je a ony milují ji.

perfectly-imperfect-and-unique-dolls-583c37b47cd7e__700

Jess

Jess je malá, ale rychlá! Je kapitánkou fotbalového družstva a to si žádá disciplínu a vytrvalost. Miluje kopnout si do míče kdekoliv a kdykoliv a doufá, že se jednou bude moci reprezentovat Austrálii a hrát za mladistvé Matilďany.

perfectly-imperfect-and-unique-dolls-583c37b9935eb__700

Mary

Mary je milovnice květin a zahradnice každým coulem. Má malý herbář a nadšeně ho zaplňuje novými a novými rostlinkami, její babička ji naučila, jak hedvábným papírem zachovat stránku.

perfectly-imperfect-and-unique-dolls-583c37c9d9c44__700

Mim’s Dandy Dolls – snaží se přetvořit co nejvíc, kolik jen jde. Upravuje vysoké podpatky na baletní botičky.

perfectly-imperfect-and-unique-dolls-583c37accb9e0__700

Jo

Josefína je jako duhová víla. Čím víc barev, tím líp! Je to nadějná umělkyně a používá barvy pro vyjádření svých emocí a zážitků. Pro některé, jsou její díla příliš výrazné, ale ona prostě miluje barvy. Chce studovat pediatrickou arteterapii a práci s nemocnými dětmi v nemocnicích, aby jim pomohla pochopit a vyjádřit své pocity, obavy a složité myšlenky a dopřát jim chvíle bezpečí.

perfectly-imperfect-and-unique-dolls-583c37cc43eac__700

perfectly-imperfect-and-unique-dolls-583c37c174645__700

Celia

Celia miluje tanec. Od první chvíle co si obula své první taneční boty žije a dýchá pro balet. skáče podél gauče a její kroky k večeři obsahují piruety a pokud by mohla, tak místo chůze bude pořád tančit. Její nejoblíbenější je Čajkovského labutí jezero – sní o tom, že jednou bude vystupovat v australském baletním souboru jako úchvatná Odetta v hlavní roli.


image-5838157ca0371__700