Před týdnem jsme psali o kloučkovi, který se snaží vydělat si na léčení výrobou sněhuláčků. Tyto malé hračky dokázaly skutečný zázrak: desítky tisíc lidí se spojily, aby Andrejovi pomohli. Stovky dobrovolníků vytvářely sněhuláčky, aby pomohly rodině Semilit vyrobit a odeslat všechny objednané sněhuláčky. Objednávek bylo během pouhých 4 dnů přes 10 000. Dnes má rodina potřebnou částku na kompletní léčení v nemocnici do roku 2017 a část peněz na kontroly, prohlídky a podpůrné léčení na dalších 5 let. Lidé ale stále objednávají stovky sněhuláčků, a tak se rodiče Andreje rozhodli věnovat přebytek peněz dalšímu dítěti, který se ve stejném centru léčí taktéž bez finanční podpory státu či jiných sponzorů. Čtyřletá Taisija pochází z Donecku, kde v současné době vládne velmi těžká situace. Léčení v ukrajinských léčebných zařízeních rodině Taisiji zamítli, léčí se tedy v Gomelu.

andryusha_ng

andryusha_ng9

Pokoj, kde se léčí Andrej, je plný hraček, balónků, sladkostí  jiných dárků, které mu posílají lidé nejen z Běloruska. Každý takový dárek nebo dopis je pro rodinu obrovskou podporou, kterou velice potřebují. Ve svém profilu na odnoklassniki.ru vydali rodiče chlapce video prohlášení, ve kterém děkují všem, kteří projevili jakýkoliv zájem: objednali si sněhuláčka, poslali peníze, dopis nebo zprávu, nebo se pomodlili za zdraví malého syna.

andryusha_ng12

Pomoc přišla neočekávanou vlnou z mnoha zemí, lidé z Běloruska, Ukrajiny, Ruska, Japonska, Izraele, Palestiny, USA a mnoha dalších zemí se spojili, aby zachránili nemocné dítě. Nezůstala pozadu ani Česká republika, mnozí z vás nám napsali, že by chtěli Andrejovi pomoci.

Objednat si sněhuláčka (nebo jen poslat nějaké peníze) můžete přes:

PayPal – natasha-0508.88@mail.ru (V komentáři zadejte své jméno a příjmení, e-mail, počet sněhuláčku a adresu doručení).

WesternUnion – Семилит Алена Анатольевна, до востребования, Гомель 40, 246040 (Semylit Alona, Gomel PSČ: 40246040), je třeba zadat neomezenou dobu vyzvednutí. (V komentáři zadejte své jméno a příjmení, e-mail, počet sněhuláčků a adresu doručení.)

Bankovním převodem:
Příjemce: KOROL NATALYA MIKHAILOVNA
IBAN:40817810338065335730
SWIFT/BIC: SABRRUMM
Pobočka banky: SBERBANK (HEAD OFFICE – ALL BRANCHES AND OFFICES IN RUSSIA) MOSCOW RUSSIAN FEDERATION
Kód pobočky: 03890380633

DŮLEŽITÉ: Po převedení peněz je třeba vyplnit tento objednávkový formulář.

andryusha_ng13

Rodina Taisiji se nachází ve stejné situaci, ve které ještě před nedávnem byla rodina Andreje. K objednaným sněhuláčkům budou přikládat srdíčka, která holčička taktéž pomáhá mamince vyrobit.

Cena jednoho sněhuláčka je 5 amerických dolarů (cca 120 Kč) cena dodání je dle tarifů běloruské pošty činí 144 000 běloruských rublů (dle dnešního kurzu 195 Kč).

Rodinu můžete podpořit i pohledem, dopisem, nebo balíkem s libovolnými dárečky, adresa pro odeslání je:

Семилит Аленa Анатольевнa (Semilyt Alona)

246040 Гомель (246040, Gomel)

ул. Ильича, 290 (ulice Iljiča, č.p. 290)

Veškeré dotazy směřujte na snegovik.ot.andrushi@gmail.com, pamatujte, že rodina chlapce musí odpovědět na stovky e-mailu a odpověď může trvat.

andryusha_ng33

Tímto článkem chceme poděkovat všem, kdo nezůstal lhostejný a zúčastnil se jakékoliv charitativní akce nejen na území České republiky. Vždy jsou kolem nás ti, kterým můžeme pomoci drobným finančním příspěvkem či „pouhým“ dobrým slovem – morální podpora je stejně důležitá, jako ta hmotná. Děkujeme, že konáte dobré skutky. Děkujeme, že jste. Letos máme o důvod více věřit na zázraky!

Máte-li zájem o pomoc potřebným v Čechách, zde je několik portálů a organizací, které se věnují nejrůznějším projektům:

Přehled charitativních akcí v Česku dle regionů a období

Portál Charita.cz nabízí možnost pomoci potřebným v Čechách i v zahraničí. Zde se můžete podívat, kde je třeba pomoc dobrovolníků.

Na stránkách Ticketpro.cz můžete zakoupit lístky na benefiční koncerty.

Nadační fond Zdravideti.cz se věnuje pomoci nemocným dětem v ČR.

Podpořit děti v dětských domovech je možné na stránkách Srdcenadlani.cz

andryusha_ng59

Malého Andreje a Taisiju navštívila spousta lidí, mezi nimi byl i Děda Mráz a Sněhurka.

Pokud máte další informace o charitativních akcích na území České republiky, pište je do komentářů pod článkem.

andryusha_ng61

Děti a dospělí z nejrůznějších zemí světa posílají malému Andreji přáníčka, pohledy a dárečky.

Zdroj fotografií: TUT.BY