Scott Bisson, vášnivý sklář žijící v Oregonu, vytváří nádherné ručně vyráběné skleněné sochy za použití krásných a jemných barev. Předlohou mu je fauna, nejčastěji pak plazi nebo obojživelníci, jejichž přirozený vzhled se dobře tvaruje díky vlastnostem skla.

Bissonova sklářská kariéra začala na střední škole, někdy ve věku sedmnácti let – při hodině chemie, když profesor učil třídu ohýbat skleněné trubice za pomocí plynového hořáku. To podnítilo jeho zájem a začal vytvářet skleněné plastiky. Po několika letech práce se sklem, která byla zatím Bissonovým koníčkem, formou pokus – omyl vytvářel své prvotiny, potkal umělce Skipa Hortona a Buzze Williamse, kteří Bissona vzali pod svá mentorská křídla a zasvětili do všech tajů práce se sklem.

Nyní Bisson používá techniku vinutí skla, což je způsob výroby skleněných předmětů, který sahá tisíce let zpátky. K barvení svých soch používá borosilikát nebo Pyrex. Jeho sochy jsou pevné, spíše než foukané, bez zbytečných vzorů, které by nepřispěli k takto mimořádnému vzhledu. Bisson pracuje se sklem již téměř dvacet let, a neustále vytváří další neuvěřitelná a unikátní skleněná zvířata.

bissonfrogripple

bissongeckoblue

bissongreen600x500

bissonoctodichronew600x500

bissonsnakes

bissonturtlepink600x500

skinknewdichro600x450

static1-squarespace-com

podobné články