Daniel Cheong je mistrem ve fotografování městských panoramat tzv. Cityscapes. K velkému úspěchů ho přivedli fotografie z Dubaje, kde žije a také hledá nové úhly a pohledy k focení tamních mrakodrapů. Daniela sleduji již dlouho a tak jsem byl rád, když souhlasil s krátkým rozhovorem pro náš web.



_DSC5113-HDR_Verto_PS_1280px

Odkud jste? Řekněte nám něco o sobě.

Narodil jsem se na Mauríciu, ale jsem čínského původu. Studoval jsem v Paříži, kde jsem získal magisterský titul z informatiky. Poté jsem pracoval v telekomunikačním odvětví a procestoval jsem mnoho zemí světa včetně Francie, USA, Japonska, Singapuru a Dubaje. Dnes jsem již více než pět měsíců fotografem na plný úvazek.

Jak dlouho fotografujete? Co Vás k focení přivedlo?

Už od mala jsem rád fotografoval. Se serióznějším focením jsem však začal v roce 2007, kdy jsem si pořídil svou první zrcadlovku. V té době jsem žil v Singapuru.

BK_Fog_01_05-HDR_PS_1280px

_DSC4822_DRI_PS_1280px

Jaký žánr ve fotografii je Váš nejoblíbenější? Měnilo se Vaše zaměření časem?

Mám rád městská panoramata, architekturu a krajinu. Také jsem vyzkoušel focení módy či street fotografii. Od té doby co jsem se přestěhoval do Dubaje, jsou mé fotografie právě tohoto města velice populární na sociálních sítích a také byly publikovány v mnoha časopisech a webech (např. CNN, Yahoo, National Geographic).

Jaký je váš cíl a záměr při focení?

Chci sdílet můj pohled na městská panoramata a krajiny po celé světě a snažím se, aby mé fotografie vždy obsahovaly tzv. „wow“ faktor. Také rád sdílím své poznatky v rámci workshopů na Středním Západě a Asii. Ještě jsem bohužel neměl možnost mít workshop v Evropě.

_DSC1178_PS_1280px

_DSC0195_DRI_defish_PS_1280px

Jakou techniku používáte?

Používám Nikon D810 s řadou objektivů. K postprocessu používám Photoshop CC.

Jaké je Vaše nejoblíbenější místo k focení?

Na městská panoramata je to určitě Dubaj, Hongkong a Singapur. V plánu ale mám navštívit města New York, Chicago nebo Tokio.

_DSC1053-HDR_PS_cropped_1280px

_DSC0999_DRI_PS_1280px

Jaké máte úspěchy ve fotografii?

Mé fotografie byly publikovány v mnoha časopisech. Měl jsem titulní fotografii časopisu National Geographic. Mé fotografie s mlhou byly prezentovány na webech CNN, Yahoo, Telegraph UK nebo Petapixel. Minulý rok jsem také vyhrál cenu HIPA (Hamdan International Photography Award) v kategorii noční fotografie.

Máte teď nějakou výstavu nebo plánujete nějakou v dohledné době?

Měl jsem výstavu v Dubaji na začátku tohoto roku.

Děkuji Danielovi za rozhovor a pokud se Vám líbí vaše fotografie, můžete navštívit jeho webové stránky, které obsahují mnoho dalších zajímavých fotografií, zde.

_DSC1997_composite_PS_1280px

_DSC3343-HDR_Verto_1280px

_DSC0116_DRI_defish_pano_PS_1400px