Umělec, který si říká Fra.Biancoshock a pochází z italského Milána, přišel s projektem, který má narušit každodenní všední život lidí. Kolemjdoucí se snaží zaujmout a nabídnout jim nevšední zážitek za pomoci svého street artu. Za svoje „jeviště“ považuje město, do kterého na různá místa instaluje své neobvyklé pouliční umění. Ačkoliv se umělcova tvorba zdá být na první pohled veselá, některá z jeho děl vedou k zamyšlení nad sociálními problémy jakými jsou chudoba, kapitalismus, ničení přírody apod. Tyto jevy jsou k vidění např. u děl zobrazujících dva bezdomovce večeřící v popelnici, pohřbu a kytice u pokáceného stromu, nebo anděla spícího na silnici s prázdnou lahví od alkoholu v ruce.

Na svých stránkách uvádí, že se dlouho za žádného umělce nepovažoval. Pak se však jednoho dne podíval do zrcadla a uvědomil si svoji pravou podstatu a to, kým vlastně je a jak bude vypadat jeho práce.

fra.biancoshock2 fra.biancoshock3 fra.biancoshock4 fra.biancoshock5 fra.biancoshock6  fra.biancoshock10 fra.biancoshock11 fra.biancoshock13 fra.biancoshock14 street art


Zdroj