Malba olejovými barvami není z nejjednodušších technik umění, i přesto se k němu mnozí vracejí a Vladimir Volegov patří k těm, kteří tento směr ovládají opravdu mistrně. Snad jako by se do něj reinkarnoval některý z mistrů malby minulých století.

A přeci se narodil 19. prosince 1957 v ruském Khabarovsku. Umění se věnoval již od svých tří let, nicméně jeho obrovský talent byl pořádně rozpoznán až když dospěl v mladého muže. Následně absolvoval uměleckou školu, sloužil v armádě a nakonec byl přijat do polygrafického ústavu ve Lvově.

An Andalusian story

An Andalusian story

V 80. letech vyhrál několik výtvarných soutěží, týkajících se plakátů. Roku 1988 se přestěhoval do Moskvy, což odstartovalo jeho uměleckou kariéru naplno. Začal malovat a prodávat jeden obraz za druhým. Dokonce navrhl několik obalů alb pro hudební skupiny…

A tak Vladimir nepřestal tvořit a zdokonaloval se v malbě čím dál tím víc. Odjel do Evropy, kde si vydělával malováním v ulicích Berlína, Vídně, nebo třeba Barcelony. Získal cit pro tvar lidského těla, do obrazů vložil jemnost a světlo. A když už jsme u toho, Volegov používá náznaky šerosvitu, jako tomu bylo kdysi u malířů v baroku. Vladimir ho však  používá k opačnému účelu. Nechce nás znepokojit, zneklidnit, či nás nechat v očekávání. Nedává do obrazů energii takovou, že by každou chvíli hrozilo, že rozrazí rámy a vyběhne z galerie. Ne. Dává do popředí krásné oblé tvary v nádherných barvách, nechá sluneční svit odrážet na čisté kůži… To všechno můžeme na malbách pozorovat.

Podle čeho maluje? Sám umělec uvádí, že jeho největší inspirací je jeho žena, která je nejčastěji jeho modelkou i múzou. Nicméně používá i tváře, které si zapamatoval z cest po Evropě, maluje portréty na zakázku jak podle fotografie, tak klasicky „naživo“. Mimo Facebooku ho můžete vidět i Instagramu nebo YouTube.

Beggining of purple summer

Beggining of purple summer

Comission portrait

Comission portrait

Date

Date

Lovely cloud day

Lovely cloud day

Luminous girl

Luminous girl

New Flowers

New Flowers

On a poppy field

On a poppy field

Scarlet flowers

Scarlet flowers

Sunset at Sardinia

Sunset at Sardinia

Sweet dream

Sweet dream

Under old Cherry

Under old Cherry