Martin Pohl alias Řezník, je český horrorcorový rapper, který vévodil anketě Český slavík v kategorii Hvězda internetu. Hlasování nakonec také vyhrál, ale vytouženého vítězství se nedočkal. Proč?

Ta Holka v Mym Sklepě, Šerednej Zmrd, nebo Pan Au. Názvy jeho písniček vám možná napoví, v čem je Řezník tolik odlišný od ostatních umělců. Jeho skladby znázorňují často především násilí a nadávky, ale i přesto si našly cestu k mnoha posluchačům po celé České republice. Někteří ho za jeho styl odsuzují, jiní chválí a podporují. Řezník říká, že ho to nezajímá a hudbu tvoří především pro své potěšení a pobavení.

maxresdefault (1)V roce 2013 stoupla Řezníkova popularita natolik, že vyhrál Českého slavíka v anketě Hvězda internetu. Byl však organizátory vyřazen z neznámých důvodů. Jeho cenu (společně s 100 000,-) přebral zpěvák Johny Machette a všichni zřejmě doufali, že spor utichne a nebude se dál řešit. Řezník si ale nenechal nic líbit a po několika stížnostech přišel i nenávistný videoklip směřovaný proti společnosti Mattoni, která je hlavním sponzorem celé akce. Ještě dnes není věc úplně vyřešena, ale je skoro jisté, že Řezník svou výhru nikdy neuvidí.

V Čechách vytvořil obrovský kult horrorcoru a fanoušků stále přibývá. Otázkou je, jestli jsou jeho písničky za hranou určitých morálních hranic, nebo je to prostě jen svobodná forma projevu. Sám říká, že všechno o čem zpívá se děje ve světě i v mnohem horších variantách a lidé by měli prostě jen otevřít oči. Určitě bychom měli zmínit jeho masku kostlivce, kterou nosí prý kvůli tomu, že není hezký. Pravděpodobnější verzí je, že chrání svou identitu a soukromí před všemi fanoušky i kritiky.

crop-528923-crop-528755-reznikJeho skladby určitě nejsou vhodné pro děti a slabší osobnosti, ale není vůbec vyloučené, že se vám jeho osobitý styl hudby zalíbí. Uvidíme, jak si povede v dalších letech a jakých písniček se dočkáme. Doufejme, že to bude o něco klidnější než do teď.