Ti, co byli v Paříži, tak vědí, že na to, aby ji pořádně poznali, nestačí ani týden, ani měsíc. Člověk by potřeboval několik let, možná celý život, aby stihl vidět všechna zákoutí tohoto magického města. Nicméně pro ty, kteří tolik času na prohlídku nemají, a přece by tuto francouzskou metropoli rádi více poznali, máme takovou zkratku, jak to zvládnout z pohodlí svého obýváku. Tato 26 gigapixelová panoramatická fotografie Paříže sice návštěvu nenahradí, ale svým zobrazením je tomu velmi blízko.Projekt „Paris 26 Gigapixels“ vznikl spojením 2346 fotografií, které svým vysokým rozlišením nabízejí neuvěřitelně detailní pohled na Paříž. Když píšeme vysoké rozlišení, tak to tak opravdu myslíme. Tento panoramatický skvost se pyšní 26 gigapixely (354,159×75,570 px) a navíc je plně interaktivní. Paříží, tedy obrázkem, se  libovolně pohybujete a přemisťujete kliknutím myší na vybrané místo, které si poté můžete přiblížit kolečkem myši  (alternativně můžete použít šipky a +/- klávesy na klávesnici).

Je poměrně lehké se v tomto obrovském panorama na svých toulkách ztratit, proto fotografie nabízí rychlé prohlídky dvaceti nejpůsobivějších památek Paříže spolu s textovými informacemi o nich.

Celý projekt vznikl spoluprací Martina Loyera, Arnauda Fricha a studia Kolor, k dispozici je v angličtině a francouzštině; nabízí také speciální HD zobrazení (vřele doporučeno). To se aktivuje pomocí ikony v pravé horní části stránky, která vyžaduje instalaci dodatečného pluginu.

Pro začátek exkurze klikněte zde.

01-en

(via Mashable)