Identická dvojčata jsou nepochybně zajímavou hříčkou přírody. Po jejich narození vyvstává spousta otázek o intimitě a identitě. Lidé jsou jimi odjakživa fascinováni. Pravděpodobně kvůli jejich fyzické i duševní jednotě, kterou z pohledu jedince těžko chápeme. Fotografka Maja Daniels zrovna přemýšlela o tom, jak zdokumentovat záležitosti týkající se starší generace, když v tom v Paříži potkala Monette a Mady. Okouzlena jejich zevnějškem, synchronizovanými gesty a tím, jak vyčnívaly z davu, se je rozhodla oslovit. Ukázalo se, že sestry žijí celý život jedna druhé po boku a jak obě říkají – „jsou nerozlučné“. Nikdy se nevdaly, nemají děti, jí identická jídla, identické porce a dokonce nosí identické oblečení. Také jedna za druhou dokončují věty a v rozdílných outfitech je potkáte jen tehdy, pokud se zrovna pohádaly. „Většina lidí hledá životního partnera a kolem toho se točí celý jejich život. Když jsme konfrontováni s tak jedinečným a zvláštním vztahem, jako mají Monette a Mady, čelíme pocitům fascinace a také nedůvěry,“ uvedla na svých webových stránkách autorka.

Někdy dvojčata příliš nechápala, proč autorka tak moc touží dokumentovat jejich každodenní život. Byla to prý skutečná výzva, přimět je pochopit, jak moc je fascinována jejich symbiotickou existencí, když je to pro sestry tak přirozená záležitost. Kromě jejich uchvacujícího pouta chtěla Daniels zachytit i to, jak moc se Monette a Mady vzpírají zažitým představám o stárnutí – obě například již nějakou dobu neslaví narozeniny. Ve výsledných snímcích však hraje hlavní roli jejich identita a dynamické a zrcadlové řeči těla. Dokonalým pozadím jsou na některých fotografiích také ulice Paříže, které vytvářejí snovou atmosféru – „Trochu jako fata morgána, což odráží můj dojem z dvojčat,“ poznamenala Daniels.

03_MD_MADYMO

Monette a Mady jsou modelky a tanečnice a před fotoaparátem se cítí jako doma; takže zatímco fotosérie je především dokumentární, některé snímky jsou připravované.

3ed351b7-6707-457d-a2e4-eeba0375c865

06_md_Monette_Mady

10_md_madymo (1)

10_MD_MADYMO

Sestry mají identický vkus – sdílí stejnou řeč těla, vkus i chutě. Fotografka je nicméně toho názoru, že se oblékají stejně také proto, že rády provokují.

Monette and Mady series - parisian twin sisters and their fusional existence

f21d066f-9e6a-4a48-9fef-097ea94f16ca

jux-maja-daniels11-539cde58be81f

MADY & MONETTE

Monette & Mady

monette_mady_9

tumblr_n7a6utSxVo1tytexso5_1280

44838__large