Není žádným tajemstvím, že v dnešní době je prakticky každá obálka módního (a nejen toho) časopisu vylepšená grafickým editorem. Kůže je opálenější, pleť čistší a tělo hubenější bez sebemenší námahy samotných modelek. Pravda, grafikům to nějakou chvíli zabere, ale kýžený výsledek se dostaví a přichází na řadu předstírání, že takhle to ve skutečnosti je.Jelikož víme pravdu, je ale mnohem jednodušší se zaměřit na případné chyby v editaci – a že jich je. I mistr tesař se někdy utne, a proto není divu, že se v magazínech objevují fotografie, které by rozhodně reálné být nemohly – ani kdyby se autoři opravdu moc snažili. Na některých snímcích totiž modelky nemají například kolena, nebo mají obě dvě nohy levé. Těžko říct, jestli za to může přepracovanost či nepozornost fundovaných lidí, jisté ovšem je, že nám to alespoň trochu pomůže pořádně si uvědomit, že žijeme ve světě retuše, a proto nemůžete mít komplexy z dívky na obálce – místo solária totiž pravděpodobně strávila hodinu v Photoshopu!

1

Nikdo není dokonalý – třeba tyto dvě slečny postrádají kolena. (Jason Kibbler for W Magazine)

 

2

Tenistka Serena Williams má až nepřirozeně štíhlý pas, nezdá se vám? (Instagram Sereny)

6

Kim Kardashian je poměrně známá svým širokým pozadím, ale že se dá jen tak odstranit celulitida a zúžit pas? Sem s touhle zázračnou metodou! (complex.com)

 

5

Poměrně běžná věc, ale stejně často opomínaná – kam se podělo akné zpěvačky Lorde? (Twitter Lorde – sama se vyjádřila, že nedokonalosti nejsou nic, za co by se měli lidé stydět. Palec nahoru!)

Námět: G.cz