Patrik Proško a Jan Jirovec – oba absolventi střední průmyslové školy keramické v Bechyni, Proško následně absolvuje na vysoké škole uměleckoprůmyslové v atelieru sochařství a Jirovec na akademii výtvarných umění v atelieru malby. Oba se pohybují na pestrém poli umělecké kreativity v široké škále současných i tradičních materiálů a technologií, řemeslo nevyjímaje. Od volné tvorby, přes portréty a pamětní desky, umělecké zásahy do interiérů i exteriérů, spolupráce s architekty a vědci až po nástěnné malby, či hyperrealistické sochařství – např.vědecké rekonstrukce vyhynulých zvířat z doby ledové, nebo realizace největší sochy krajiny v Evropě indonéské džungle pro pražskou ZOO (2000 m2).

Co je 3D obraz: Při vytváření obrazu ve 3D efektu se využívá optické iluze, při níž se zvolený motiv maluje zdeformovaný tak, aby při pohledu z jednoho určitého místa, tzv fotopointu, vytvářel věrnou prostorovou iluzi motivu, např propasti. Při pohledu z jiných míst se malba mění a deformuje před očima. Obrazy jsou většinou velkých formátů, aby se na nich mohli fotografovat lidé a jsou malovány převážně na zem. Dají se však malovat i na stěnu, strop, či na kombinaci těchto ploch.

2.Rock For People 2013

Festival ROCK FOR PEOPLE 2013

1.Segway promo

Projekt SEGWAY

3.Továrna

Projekt OC OLYMPIA-továrna

4.Bazén

Projekt OC OLYMPIA-bazén

5.Knihy

Fond adaptability NTK Praha – Knihy

7.Tetris

Fond adaptability NTK Praha – Stavebnice

9.Nike

Projekt NIKE

11.Patrik Proško a Jan Jirovec

autoři při práci

12. Atelier 3DMalby.com

autoři při práci

Díky podobným lidem, kteří mají široký umělecký rozptyl se i naše země prosazuje více a více v zahraničí. Počkáme, s čím tato dvojice opět překvapí!