Milujete filmy a rádi by jste s parterem/partnerkou, rodinou, či přáteli navštívili v nadcházejících deštivých dnech útroby kin a strávili pár hezkých chvil s vizuální potěchou pro oči? Máme pro vás 10 největších pecek, které právě jdou do kin, neb již na plátnech běží a vypadají vskutku slibně. No podívejte níže, sami usoudíte, že je nač se těšit a každý si najde to své.

Pohádky pro Emu

Romantická komedie od režiséra a scénáristy Rudolfa Pavlíka Pohádky pro Emu nabídne příběh pracovníka pro imigrační úřad v Londýně – Petra Millera, který obdrží telefonát značně ovlivňující jeho pracovní, rutinní náplň práce. Je totiž nahlášen jako opatrovník dítěte dotyčné volající, ležící v nemocnici po autonehodě. Ema je nyní jeho dcerou. Petr nikdy nechtěl mít děti, ale nabízí se mu otázka, co když je Ema skutečně jeho dcerou? Kdo je ta záhadná žena, která jej nahlásila ve své tíživé situaci? Zanechal by ji na pospas každodenní realitě s čistým svědomím? tato událost Petrovi rozvrátí život, navíc jej pronásleduje naštvaná sociální pracovnice a tak se musí vypořádat se svým novým údělem.

1478161270

Zdroj fotografie: CSFD

Zákon Helena

Na řadě je jeden dokument pro milovníky kriminální tématiky. Jedná se o počin Petry Nesvačilové, mladé herečky a dokumentaristky, která se rozhodla natočit dokumentární snímek o policistce Heleně Káhlové, jenž se v 90. letech povedlo dostat do vězení na až 100 let mnoho lidí zapojených v kauze Bedrychova gengu. Policistka dostala odměnu v hodnotě 10 000 korun a povýšení, o což ovšem nespravedlivě přišla.

1477924866

Zdroj fotografie: CSFD

Zúčtování

Akční drama v režii Gavin O’Connora a scénáristy Bill Dubuqueje se zabývá příběhem účetního Christiana Wolffa, pracujícího pro nelegální organizace. Christian je člověk, pro nějž jsou čísla více, než-li lidé, nakonec se kolem něj však stahuje smyčka díky oddělení pro boj s organizovaným zločinem a ministerstvu financí v jehož čele stojí jistý Roy King. Na povrch však vyplouvají další a další nesrovnalosti a kolem Wulffa přibývají mrtví.

1477053854

Zdroj fotografie: CSFD

Zrození hrdiny

Jeden z nejočekávanějších snímků Zrození hrdiny nabídne epickou, dramatickou podívanou ze světa druhé sv. války, konkrétně se Mel Gibson, který se ujal režie a scénáristi Robert Schenkkan a Andrew Knight zaměřili na příběh odehrávající se roku 1941. 7. prosince tohoto roku Japonci zaútočili na Pearl Harbor a americká vláda vstoupila do krvavé války s Japonskem. Příběh se zaměřil na Desmonda Dosse, vojáka odmítajícího nosit zbraň. Dosse vstoupil do 307. pěšího pluku 77. divize jako zdravotník, krom brutální války s Japonskem se potýká i s nepochopením vojáků ve svých řadách a tak prožívá mnoho dramatických a nepříjemných chvil, za celou válku však nepoužije zbraň a zachrání nespočet lidských životů.

1478773333

Zdroj fotografie: CSFD

Příchozí

Máte rádi mimozemskou tématiku a scifi? V kinech běží velice kvalitní kousek v podobě snímku Příchozí. Film jehož režie se ujal  Denis Villeneuve a scénáře Eric Heisserer vypráví příběh o záhadných vesmírných lodích, přistávajících v různých oblastech naší planety. Louise Banksová, odbornice na lingvistiku vede elitní tým výzkumníků snažících se najít odpovědi ohledně této události, kterou provází hroucení se lidstva pod hrozbou globální války.

1478804132

Zdroj fotografie: CSFD

Snowden

Oliver Stone zhotovil snímek podle knižní předlohy autorů – Anatoly Kucherena a Luke Harding. Jedná se o životopisné krimi, drama, mapující příběh Edwarda Snowdena, budujícího si kariéru v tajných službách, avšak nakonec končícího jako psanec na útěku. Oliver tímto snímkem zkoumá současná témata tajných služeb a terorismu, jenž dle snímku může být záminkou k získání moci stran, u nichž by jste to nečekali.

1478684188

Zdroj fotografie: CSFD

Americká idyla

Americká idyla je dramatickým snímkem, vyprávějícím příběh Seymoura „Švéda“ Levova, úspěšného sportovce, který si vezme královnu krásy se kterou má dceru Marry a nakonec se z něj stává velmi úspěšný podnikatel vezoucí se na vlně poválečné prosperity. Vše se rázem mění ke konci 60. let, kdy vypukne válka ve Vietnamu a Marry se stane politickou aktivistkou bojující proti této válce. Marry nakonec uprchne z domova po té, co začne připravovat bombový atentát a tak končí Švédova představa úspěšného života, na místo něj musí svou rodinu zachránit a najít svoji ztracenou dceru. Režie se ujal Ewan McGregor a vycházel z knižní předlohy Philip Rotha

1478824991

Zdroj fotografie: CSFD

Hologram pro krále

Komediální drama z dílny režiséra Tomyho Tykwera vypráví příběh jednoho amerického obchodníka, který míří do horkých končin Saúdské Arábie, aby uskutečnil svůj nejlepší obchod v životě, avšak naráží na rozdílnosti kultur, jenž mu komplikují dosažení svých cílů. Jak si s tímto odlišným a nevypočitatelným světem  Tom Hanks v hlavní roli poradí?

1468492731

Zdroj fotografie: CSFD

Noční zvířata

Noční zvířata od Toma Forda sledují příběh kurátorky galerie moderního umění Susan Morrow, která má vše, po čem kdy toužila a i přes to je její život nenaplněný a prázdný. Svůj čas tráví sama ve svém luxusním domě v L.A, z něho jí tajně opouští za účelem pletek její přítel. A tak se Susan začte do románu od svého bývalého manžela Edwarda, při jehož čtení si uvědomí, jak moc příběh otisknutý na stránkách připomíná její život.

1478824996

Zdroj fotografie: CSFD

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

Walt Disney Animation Studios uvádí na plátna kin animovaný příběh, vyprávějící o konci světa. Snímek vypráví o mladé dívce, vydávající se vstříc dobrodružství, aby zachránila svět a po své pouti naráží na nové přátele, ale také na spousty nebezpečných monster. Film nabídne  především strhující vizuální zpracování, které bude pro mnohé pastvou pro oči.

1478824999

Zdroj fotografie: CSFD