Květiny jsou ozdobou přírody samy o sobě. Potěší nejednu ženu, zvelebí zahradu a ukazují se věrným pomocníkem při výzdobě pokoje. Jejich různobarevnost často uchvátí oko pozorovatele a rozmanitost v jejich výjevu vypadá jako dílo něčeho až nadpřirozeného. A co teprve, když květiny prosvítíte fluorescenčním zářením?

Fotograf Craig Burrows ve svém projektu představuje fotografie květin, které jsou „vylepšeny“ nepříliš známým procesem, který, jednoduše řečeno, vytahuje z rostlinné hmoty fluorescenční záři díky použití vysoce intenzivních UV světel. Nebudeme se pouštět do příliš vědeckých detailů, jelikož by to zabíhalo až do odborného stylu a neradi bychom se v něčem zmýlili, ale pokud tomuto tématu rozumíte, doporučujeme vám si přečíst originální článek na webu ThisIsColossal, kde je tento jev popsán podrobněji.

Craig Burrows se zatím zaměřuje na menší objekty, jako jsou právě tyto květiny, ale určitě bude zajímavé vidět, jak se vypořádá se svým budoucím plánem – totiž fotit touto technikou i rozlehlá prostranství, jako jsou parky, zahrady či výjevy denního života.1

3

2

4

5