Anderlechtská veterinární škola fungovala v Belgii od roku 1969 do roku 1990, poté byla uzavřena. Jedná se o hrůzný komplex 19 budov propojených pasážemi, ta hlavní s neorenesanční fasádou působila děsivě už sama o sobě. Po roce 1990 byla většina budov rozprodána na rekonstrukci půdních bytů. Centrální budova zůstala mimo tento plán a  později měla být po rekonstrukci zachována jako památka neorenesančního slohu. Bohužel se tak nestalo a podivný chátrající areál se během let dostal na přední pozice žebříčků světových míst s děsivým charakterem.

vv1

Místo se stalo cílem vědců, dobrodruhů i podivných individuí, ti všichni se sem vydávali na vlastní pěst. Už při vstupu do budovy se člověk necítí dobře. Už prázdný, opuštěný přednáškový sál působí dostatečně strašidelně na to, aby se jedinec se slabší povahou otočil a místo raději ihned opustil.

vv5

Při sestupu do sklepení plného rozpadajících se laboratoří se dočkáte opravdu děsivých vjemů. Nemocný kyselý chemický zápach je ohromující. Může za to formaldehyd. Jeho pach je v nevětraných sklepeních tak silný, že mnozí z průzkumníků museli odejít, protože se na jejich kůži okamžitě spouštěla dráždivá reakce, jiní se dokonce dusili. A to je teprve začátek.

vv2 – kopie

O historii této fakulty vypovídají desítky anatomických vzorků rozkládajících se ve žloutnoucí kapalině. Obsah některých prapodivných skleněných nádob pak zůstává až do dnešní doby záhadou.

vvv1 vvv3 vvv4 vvv6

Neví se totiž přesně, jaké orgány jsou ve sklenicích plných formaldehydu uvězněny. Některé vzorky vylučují možnost toho, že by byly uskladňovány až po uhynutí. Atmosféra místa prostě nutí k zamyšlení nad tím, co se vše se tady asi dělo a v pozadí zaprášené polorozpadající se laboratoře fantazie pracuje obzvláště naplno.

vvv5 – kopie

cv2 – kopie

Konzervovaný mozek poskvrněný chemickou tekutinou na pozadí interiéru zaneseného vrstvou prachu působí hrozivě.

cv1 – kopie

Do dnešního dne je toto místo tématem mnoha internetových diskuzí, a to jak v Belgii, tak i v ostatních sousedních zemích Evropy. Aktuálně je vstup do objektu velmi ztížený oplocením i automatickou závorou. Přesto se najdou nadšenci, kteří čekají, až se závora zvedne a pronikají do děsivého sklepení.