Ohnivý vodopád zní jako jeden z největších oxymóronů na světě. Jak by mohla být voda, tekoucí rychlostí několik kilometrů v hodině, pod nadvládou ohně?

No dobře, uznáváme, že je to opravdu prakticky neuskutečnitelné, ale na naši obranu – ony se tak vážně jmenují! Posudťe sami dle fotek. Nazvali byste tyto vodopády v národním parku Yosemity snad nějak jinak? Oranžová záře, linoucí se z vodního proudu, opravdu na člověka působí, jakoby před ním právě hořelo. Bohužel (nebo spíš bohudík), se žárem se zde nesetkáte. Tento jev je totiž způsoben prostým západem slunce.Každý z nás ho už někdy viděl a byl jím uchvácen, ale co teprve v americkém národním parku? Lidé se sem sjíždějí, aby si udělali piknik na piknikové loučce a při správných podmínkách se jim poštěstí, že při svitu zapadajícího slunce uvidí proud lávy, tekoucí dolů. Je potřeba mít dostatek světla i vody a dostat se sem v určité únorové týdny, ale podívaná jistě stojí za to. Není divu, že v poslední době láká mnohem více turistů, než zde bylo zvykem.

Doporučujeme zhlédnout video dole v článku; je zde zachycena celková atmosféra vodopádů a celý obraz působí jako výjev z jiného světa.