Nedávno jsme v naší facebook skupině ukázali obrázek, kde ochrnuté dítě pomocí speciálních pásů a svého táty dělá první kroky. Vzhledem k velkému zájmu a nespočtu nejrůznějších komentářů jsme se rozhodli najít k tomuto vynálezu o něco více informací. Tuto úžasnou pomůcku vymyslela skutečně maminka Debby Elnatan pro své nemocné dítě. Poté, co ji lékaři oznámili, že její dítě již nikdy nebude chodit, se staly procházky a jiné běžné aktivity nemožné či velice náročné jak pro dítě, tak pro oba rodiče – a tehdy napadl Debby skvělý nápad – vytvořit systém pásů, díky kterému bude moci její syn chodit.

U2 U3 U4 U5 U7

Maminka pětiletého Jacka Maura se jako první odhodlala vyzkoušet pomůcku na svém synovi. O experimentu říká: „Je to velký den pro celou naší rodinu. Včera si můj syn Jack poprvé v životě zahrál fotbal se svými bratry a psem Milly. Hrál skoro jako každý jiný normální pětiletý kluk, byla jsem velice rozrušená. Jackovi se moc líbila hra.“

Tým designerů, inženýrů a lékařů na tomto sytému, zvaném „Upsee“ pracoval od roku 2012 – a letos koncem dubna by již měl být v prodeji.

article-2588157-1C88EBC000000578-331_634x444

Zdroj