Také jste si říkali, že v historii lidstva došlo zcela jistě k zapomenutí více, či méně fascinujících záležitostí? Kdo asi vyrůstal vedle Da Vinciho, ale neměl možnost, či dostatek odvahy se prezentovat, ukázat svou osobu světu? Nebo možná měl dost talentu, ale málo peněz, či ho nenapadlo, že je obdařen něčím výjimečným? Nebudeme si lhát, je tomu tak i v současném jednadvacátém století. Naštěstí je tu však něco, podle čeho se možná jednou pojmenuje i naše éra, až se lidé budou dívat na rok 2016 jako na bod v dávné historii. Internet.
Takový internet je plný zbytečných věcí, které snad jakoby utlačují věci užitečné. Není to nic nového, ale lidstvo to kdovíproč stále překvapuje. Velkou část z něho pak obviňuje internet z věcí, za které prakticky on vinen není. Ale to odbočuji.

Skica tří herců

Skica tří herců

Toto magické místo může být perfektní příležitostí, a nebo taky ne. Nikdy nevíte, jestli zahrajete lidem na tu správnou notu, častokrát se nechají nadchnout něčím, co by vás v životě ani nenapadlo, jindy se snažíte jako blázen, a nic z toho není. Proto je docela riskantní si na pozemku mezinárodní sítě postavit kariéru. Pak je tady ale druhá možnost: o internet se jen opírat.
Tohoto způsobu sdílení sebe sama se chytla velká skupina umělců a to po celém světě. Některé to vymrštilo do závratných výšek, jiní se drží stále u dna a nemohou se vydrápat. Pak jsou tu rovněž tací, co plují někde uprostřed. Mají zpravidla talent, ale jako by se báli přihlásit o slovo. Svědomitě tvoří, vymýšlejí ty nejzvláštnější nápady, ale přesto je neznáme. Mnohdy se nedostali na uměleckou školu, jindy zase studují architekturu. Jsou různorodí a jsou mezi námi, i když je nevidíme.
A proto se společně pojďme podívat do jejich šuplíků, které byly doteď jen nenápadně pootevřené…

Guizmo

Tato zvláštní blogerka pocházející z Domažlic má ještě zvláštnější osobitý styl. Občas nemusíte mít tušení, co tím chtěl básník říci, ale její díla jsou naprosto fascinující. Ne vždy jsou realistické, ale svým provedením často říkají mnohé. Ať už osobní pocity autorky, nebo její pohled na svět. Na svých stránkách mimo jiné popisuje své názory, velice zajímavé a nezvyklé, ale přeci pravdivé. Navíc, celý design blogu se často mění, a tak máte často pocit, že jdete do nového světa, ještě neprobádaného.
Občas se ukáže i na fotografii, kde vám může připomínat Amelii Poulain. Údajně se dá potkat v Praze, kde studuje.

Série digitální tvorby

Série digitální tvorby

Konvalinky

Konvalinky

Matt Smith

Matt Smith

(všechny obrázky jsou tvorbou blogerky Guizmo)

Ofélie Krausová

Další osobou, která zcela jistě stojí za zmínku, je Ofélie. Mimo to, že je vegankou a věnuje se józe, aktivně fotografuje, vaří a provozuje obchůdek na Fler.cz. Její inspirací je často její australský ovčák, příroda a nejrůznější myšlenky. Podařilo se jí i ilustrovat knihu básní s názvem Azbestová noc od Marka Blažíčka.
V loňském parném létě podnikla cestu do Indie a Tibetu, odkud si můžete na jejích stránkách prohlédnout spoustu fotografií. Žije v Praze, ale velkoměsto jí nepoutá. Narodila se roku 1996 a jak sama uvádí, stále žije.

Pohlednice

Pohlednice

ofélie ofélie2

Ručně malované obálky

Ručně malované obálky

ofílie ofolie

(Všechny obrázky a fotografie jsou dílem blogerky Ofélie)

Viollet

Při návštěvě její stránky vás napadne zcela jistě jedna věc: ta musí být z Moravy. A taky tak tomu je. Tato ostravská umělkyně se často inspiruje slovanskou mytologií, svým životem v průmyslem sužovaném Slezsku a tak dále.
Někdy jí můžete potkat i pod pseudonymem Azatir. Kupodivu i ona je vegankou, poslouchá metal a má ráda dobrý čaj.
Její kresba je zaměřená na fix, a často bývá rovněž velmi zvláštní a nezvyklá. Většinou to bývají krátké komiksy, nebo výjevy ze života.

peklo

Poludnica

Poludnica

pieklo pielko pikloo

(Všechny obrázky jsou dílem blogerky Viollet)

Průhledná krabička/LucieT

Tvorba této umělkyně je spíše komiksová, či ilustrátorská. Její styl kresby lidí je zcela ojedinělý, může trochu připomínat jakéhosi hybrida Disneyho a mangy. Svým kresbám dává jména podle lidí, kteří jsou na nich vyobrazení. Často jsou to sci-fi postavy, zamilované páry, zasněné obrázky a tak dále. Avšak bližší informace o její osobě se nikde nedočteme…

Artur a jeho karty

Artur a jeho karty

Mona a Fry

Mona a Fry

Mona

Mona

Rik

Rik

Vesmírní bandité

Vesmírní bandité

(Všechny obrázky jsou dílem blogerky LucieT)

Shira Elizabeth

Na téhle osobě je nejkrásnější to, co tvoří. Respektive šije. Mimo to se věnuje i malování a dalším ručním pracím. Má ráda podzim, anglické počasí a poslouchá metal a miluje kočky. Tvrdí o sobě, že je na pomezí mezi vílou a čarodějnicí, připadá si v dnešním světě jako Lenka Láskorádová.

Čarodějnická mikina

Čarodějnická mikina

shara shira

Netopýří šaty

Netopýří šaty

shora

(Všechna díla jsou díla blogerky Shiry Elizabeth)