Alfred Date je ve svých 109 letech nejstarším Australanem. Kromě toho, že se může pyšnit tímto požehnaným věkem, má v poslední době na svém kontě ještě jeden unikát – plete totiž svetry pro tučňáky. Ne, není to blázen, ani to nedělá jen tak pro nic za nic.

Nadace The Penguin Foundation požádala dobrovolníky, aby pletením malých oblečků pomohli tučňákům, kteří byli zasaženi ropou. Každého zachráněného tučňáka čeká řádné omytí speciálními saponáty, aby byl povrch jeho těla zbaven ropy. Nejde to ale udělat hromadně, a proto všichni „čekající“ tučňáci dostanou pletený svetr. Ten jim jednak zabrání, aby si sami čistili peří – a roznášeli tak ropu dál po svém těle, dále jim také pomáhá zůstat v teple. Každý svetr se však může použít jen jednou, a tak výše zmíněné nadaci pomáhá mnoho „pletařských“ dobrovolníků. Mezi nimi i pan Alfred Date.

Svetrů má nyní nadace dostatek, ale pokud byste i tak chtěli pomoci, můžete si tučňáka na dálku adoptovat.

oldest-man-australia-knits-penguin-sweaters-3 alfred-date-tricot-manchot-phillip-island-04 alfred-date-tricot-manchot-phillip-island-03 Beach-type 0000a13e_medium Superman-penguin1 Alfred-Date-kucuk-penguenler-kazak-orgu-nolmus-34

Zdroj