Pokud přemýšlíte nad neobvyklým svatebním obřadem, nejlépe někde v cizině, našli jsme úžasné místo, malou kapli Leaf (v překladu List) v Japonsku, která svou atmosférou a zajímavým architektonickým řešením dostane snad každého…

Tato malá kaple v parku hotelu Risonare, situovaná mezi zalesněné kopce prefektury Jamanaši v Japonsku, byla postavena v roce 2004 pro konání svatebních obřadů. Její podoba šperkovnice kontrastuje se zdejším automatickým provozem, protože svatba funguje v podstatě jako automat na „rychlosvatby“.Konstrukce podobná oku vykukujícímu ze svahu se skládá ze dvou zahnutých panelů ve tvaru listu. Jeden ze skla a druhý z oceli jemně perforované listovými vzory. Sluneční paprsky dopadají skrze akrylové čočky umístěné v každé z 4700 perforací a vytvářejí tak na řadách sedadel a na podlaze úžasné vzory. V noci zase střecha září  jako moře hvězd.

Jakmile obřad skončí, mechanický ocelový panel se po ložiscích vysune vzhůru, což má napodobovat způsob, jakým ženich zvedá nevěstin závoj, a zároveň odhalit ohromující výhled napříč údolím a umožnit hostům přesunout se do zahrady. Když je síň vyklizena, panel se opět sklopí dolů, aby mohla vstoupit další skupina svatebčanů.

Svatební síň Leaf navrhla skupina Klein Dytham Architecture, původem z Anglie a Německa a nyní se sídlem v Tokiu. Toto studio se zapsalo jako jedno z nejzajímavějších nových ateliérů a na rozdíl od mnoha jiných architektů, jsou jejich práce zábavné a přístupné veřejnosti. Architekti si vesele vypůjčují náměty jak z japonské, tak i ze západní kultury a používají vizuálních metafor.

Součástí letoviska Risonare, je také další zajímavé dílo od Klein Dytham Architecture, kterým je svatební hodovní apartmá. To je zvenčí stylizované do zrcadlově obloženého karavanu, který je vklíněný do jedné části hotelu. 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit