Jako malí jsme jistě všichni měli aspoň jednu natahovací hračku, třeba kuře, které po otočení klíčkem ďobalo do podlahy a dělalo pořádný randál (a přesně to jsme na něm všichni přeci tak milovali). A pokud ne, tak aspoň natahovací budík, ten známe určitě všichni dobře, možná až moc. Přesně tyhle věcičky se totiž rozhodla pro vytvoření svého projektu použít umělkyně Echo Yang.

Tato série nese název Autonomní stroje a, jak už jsem psala, hlavní úlohu v ní hrají běžná analogová zařízení, jako je například natahovací hračka, walkman nebo budík. Všechny tyto věcičky jsou jednoduše připojené k různým psacím a výtvarným potřebám. V momentě, kdy se zapnutý přístroj položil na papír, začane zanechávat jedinečné stopy připomínající tahy štětcem nebo barevné puntíky. Mezi koncepčními umělci jsou tahy přístrojů, rostlin, větru a dalších pohyblivých prostředků vytvářející díla známy již dlouho, ovšem obraz vytvořený natahovacím kuřetem vyniká jako originální a skvěle provedený nápad.

 

autonomous-1 autonomous-2

autonomous-3 autonomous-4

autonomous-5echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-03

echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-14echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-15echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-19echo-yang-programs-walkmans-shavers-+-vacuums-to-create-autonomous-art-designboom-18autonomous-6autonomous-7autonomous-8

Zdroj