Pointa minimalismu je zbavit se všech nepotřebných věcí a věcí, které by vás mohly rozptylovat a brát vám energii. Není to uklízecí záchvat, je to životní styl, v poslední době těšící se stále větší oblibě.

 V některých částech Japonska je velký dům výhrou. Japonci zde jsou nuceni žít v malých místnostech, kde se cení každý metr čtvereční prostoru a každý tip na uskladnění je dobrý. Můžete zapomenout na manželskou postel s honosným vyřezávaným čelem, třídveřovou skříň a masivní police, zatížené lapači prachu. Neexistuje žádné „to se mi ještě bude hodit“ a „tohle si přivezu domů na památku.“ Není místa nazbyt.

Většina z nás si pravděpodobně nedovede představit žít s jedním krémem, jednou miskou, a když dobře, tak dvěma lžičkami. Je to pro nás až neúnosné, jsme totiž jednoduše zvyklí na hromadu věcí, které vlastně ani nepotřebujeme, ale jednoduše nám dělá dobře, že je máme po ruce. Rozhodně však tento styl života stojí za povšimnutí, a proto vám přinášíme náhled do bytů, zařízených v tomto duchu.

Více od autora těchto fotografií, Thomase Petera, si můžete prohlédnout v jeho portfoliu.

screenshot_2

Koupelna minimalisty

A taky skříňka v ní

screenshot_4

Žena schovává matraci na spaní – sejde z očí, sejde z mysli