Pokud je něco, co vyjádříte nejlépe uměním, pak jsou to emoce. A s tímto údělem si bravurně poradila umělkyně vystupující pod pseudonymem Blue Submarine, která prostřednictvím známých tváří vyjadřuje nejrůznější nálady a pocity. Ačkoliv o sobě moc informací do světa nevypouští, víme, že pochází z Asie a narodila se 11.5. někdy před rokem 2000. Tudíž zcela jistě nedávno oslavila narozeniny, jen těžko říct, kolikáté. Pokud o ní potkáte nějakou informaci, je zpravidla zanesená jen a jen v její tvorbě. A to je možná ten unikátní případ, kdy se kreslíř vyjadřuje jen a pouze svými obrazy. Dává nám puzzle ke složení, vlastní osobnost k pochopení.

Když se podíváme na její díla poprvé, možná nás ani příliš nezaujmou. Jsou studená, bledá, docela nevýrazná. Při hlubokém zadívání se možná teprve pochopíme, co je na nich tak výjimečného. Blue Submarine takto vynáší ze svého nitra pocity, které se ostatní bojí ukázat. Strach, bolest, nepokoj v duši, ale i naděje a trocha optimismu. Slabost, nespokojenost, zamyšlení… Od konkrétních výjevů, až po obrazy charakteru „domysli si sám“, umělkyně předvádí nebývalou zručnost při kresbě pastelkami i v následné úpravě akvarelem.

Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe

Na jejím YouTube kanálu, kde můžeme v jejích rukách vidět pastelky značky Prismacolor, se ovšem nachází jen zlomek její tvorby, ale i ten je úchvatný. Před každým videem můžeme vidět jakýsi malý „film“, který při bližším zkoumání vlastně není ničím složitým. Jedná se totiž o sestřih záběrů z každodenního života, jen šikovně sestříhané a obohacené o efekty, které nás mají snad jakoby zmást.

Její krátký snímek můžeme rovněž shlédnout na jejím kanálu. Je natočený stejným stylem, jako videa s kresbami – tajemný a neurčitý. I zvuk v podkresu je poněkud prapodivný a místy se musíte zamyslet, co to vlastně posloucháte. Pokud se budete chtít zabavit na hodně dlouhou dobu, můžete si pustit rovněž její videodeníček. Problém nastává tehdy, když promluví – všechno totiž točí ve svém rodném jazyce. Budete mít s překladem tedy patrně co dělat.

Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch

Do kyungsoo

Do kyungsoo

Luke Evans

Luke Evans

Mathilda

Mathilda

Hugh Dancy

Hugh Dancy

HURT

HURT

Dylan O'Brien

Dylan O’Brien

Mark Watney

Mark Watney

Paradise not lost - it is in you

Paradise not lost – it is in you

Piedro Mendez

Piedro Mendez

Beze jména

Beze jména

Blue Submarine

Blue Submarine