Dave Engledow je otec, který se rozhodl ukázat světu, jak zábavné (a občas také šílené) je pro dospělého muže býti otcem. Se svou dcerou Alicí Bee proto vytváří humornou sérii fotografií. Jeho jméno je vám možné povědomé. Je to proto, že první sérii snímků s dcerkou nafotil již před dvěma lety. S nyní již tříletou Alicí se rozhodl vytvořit její volné pokračování.

táta a dcera

Engledow přiznává, že občas fotí nejdřív sebe, potom Alici a až poté oba snímky spojí. Samotné focení mu zabere kolem dvou hodin, ale úprava fotografií až kolem 20.
táta a dcera2

Alice má někdy chuť  pózovat, jindy zase ne. V takovém případě zabírají různé drobné odměny, jako třeba sladkosti.
táta a dcera3

No, v tomto případě je celkem pochopitelné, proč se Alici do focení nechce…
táta a dcera4

Dave nejdříve nahrával fotografie na Facebook pouze pro potěšení rodiny a blízkých přátel. Když mu však někteří z nich řekli, že by si rádi vyvěsili kalendář vytvořený z jeho fotografií, pochopil, že projekt má potenciál.
táta a dcera5

Engledow vystudoval fotožurnalistiku, ale focením se neživí na plný úvazek. Dělá náměstka ředitele v neziskové organizaci.
táta a dcera6

Fotografa podporuje i jeho žena Jen a občas se na fotografiích také vyskytuje. Navíc mu pomáhá udržovat dceru Alici vždy spokojenou a „dobře nakrmenou“, aby byla ochotná pózovat na fotografiích.
táta a dcera7

Engledow říká, že záleží pouze na jeho dceři, jak dlouho bude projekt pokračovat a kolik fotek bude ještě vytvořeno.táta a dcera8

Říká, že nechce být jeden z těch rodičů, kteří tlačí své děti do něčeho, do čeho se jim nechce. Pokud mu prý dcera jednoho dne řekne, že už ve focení nechce pokračovat, vyhoví jí. Byl by však spíše rád, kdyby mu, až bude starší, pomáhala vymýšlet další nápady.
táta a dcera9