Holandský umělec Collin van des Sluijs je neuvěřitelně talentovaný malíř a ilustrátor, jehož gigantická díla v ulicích jsou dokonalá do těch nejmenších detailů. Collin pracuje na svých malbách bez jakýchkoli skic. Začíná rovnou se sprejem, akrylem a inkoustem. Na fasády vkládá své myšlenky a vize, z kterých se postupně začíná „rodit“ obraz..

Collin často zkoumá a následně zobrazuje témata přírodního světa jako je cyklus života, vyobrazení různých druhů ptáků, psychologii lidských bytostí i zvířat. Jeho díla jsou plná osobních požitků i bojů každodenního života, jak je sám rád popisuje.Umělec také otevřel svou první samostatnou výstavu v USA pod názvem „Luctor Et Emergo“ ve Vertical Gallery, kde najdete širokou škálu obrazů a kreseb. Na plný úvazek je ale majitelem galerie Groen Licht, která se nachází v Maastrichtu v Nizozemí.

Od roku 2004 spolupracuje na různých i mezinárodních projektech se svým přítelem Rutgerem Termohlenem, který je také malíř a ilustrátor. Oba sdílí stejnou vizi o životě i práci a jejich díla ukazují příběhy každodenního života i zpochybňování společnosti ve které žijeme.

foto by Eline Baggen

foto by Eline Baggen

Jednu z novějších gigantických a nádherných maleb vytvořil umělec v Chicagu. Jde o obrovskou nástěnnou malbu v jižní části Wabash Arts koridoru,  zachycující dva ohrožené ptáky Illinois mezi explozí květů.Uložit