Designérka a ilustrátorka Noortje De Keijzer vyzrála na samotu. Její přítel je přesně podle jejích představ. Má svaly, neodmlouvá a nedělá nepořádek po domě. Jen má malý nedostatek: nikdy nepromluví. Mladá Noortje si totiž svého partnera ušila a posléze vycpala polštáři. Přítele pak přivedla k životu ve videu, které vytvořila. Ilustrovala také knížku, ve které ukazuje život se svým ušitým přítelem.

ušitý přítel2

Projekt „Můj ušitý přítel“ se zatím sestává ze dvou partnerů, Artura a Stevea. Každý z nich má navíc vlastní doplňky jako brýle, hodinky a tetování.

ušitý přítel5

Mladá ilustrátorka popisuje projekt jako polštář s příběhem. Polštář k políbení! Nebo na objímání, mazlení, a na to mít se s „kým“ zasmát. Protože tento muž má vždycky úsměv na tváři. De Keijzer prostě chtěla mít s kým sdílet běžné každodenní chvilky, jako je čištění zubů nebo sledování filmů.

ušitý přítel4

Podle designérky je „přítel – polštář“ ideální protějšek. Pokud ho chcete s knírkem, prostě mu ho doděláte. Když chcete, aby zhubl, vycpete ho menším polštářem.  A hlavně: nikdy vás neopustí.

ušitý přítel3

Přijde vám, že to trochu hraničí s normální psychikou? De Keijzer tvrdí, že je to tak trochu vtip, ale trochu i pravda. Dívka v projektu ale také vidí hlubší smysl. Serveru Huffington Post řekla, že se projektem snaží upozornit na to, že se každý může čas od času cítit sám. A že je naprosto v pořádku o tom mluvit s ostatními. Z tohoto ponurého tématu se tak snažila udělat veselý projekt. Ať už De Keijzer sklízí chválu nebo kritiku, je prý ráda, že lidi vyprovokovala k tomu vyjádřit svůj názor.

ušitý přítel6

Video, které dívka vytvořila a ve kterém přivedla svého přítele k životu.

Zdroj