Studio Humans since 1982 představilo v den Design Days Dubai další zajímavé dílo. Přes cca 3 metry široký kinetický obraz, který dostal název „A Million Times“. Obraz je sestaven ze stovek bílých analogových hodin, které jsou tvořeny černými ručičkami. Pohyb hodin, respektive pohybu ručiček je docíleno díky software a tak může být obraz uveden do pohybu jako součást dekorace, nebo může sloužit jako digitální hodiny.

1

Umělecká dvojice Per Emanuelsson (Švédsko) a Bastian Bischoff (Německo) se proslavili kolem roku 2009 s jejich černým lehátkem ve tvaru kříže. Později si začali hrát s hodinami a zkoušeli různé věci, jak by mohl čas ukazovat jinak…

Posledním dílem této dvojice je tedy tento kinetický obraz o rozměrech 344×180 centimetrů, který je složen z hliníkové desky, kterou tvoří 288 bílých hodin. Veškeré hodiny a jejich hodinové a minutové rafičky jsou v dokonalé symetrii a tak ze vzdáleného pohledu tvoří spíše obraz. Nakonec finálním krokem je instalace samotného programu. (viz. video) Navíc je možné vše ovládat na dálku přes aplikaci na tabletu (iPad).

2 3 7 8 9 10

4 11

Výtvor s názvem „A Million Times“  bylo možné vidět ve Victor Hunt Gallery od 18. do 21. března 2013. Pevně věřím, že to nebylo naposled.

Zdroj