Mateřská školka- postrach všech rodičů, kteří mají dítě v předškolním věku. Už rok nebo dva předem se shání přijatelný standart, dobré reference, milé vychovatelky, různorodé zájmové aktivity a čistý interiér. Pod tíhou těchto starostí nám uniká pohled zvenčí. Nabízíme k porovnání design nejhezčích školek na světě, které byly zakomponovány do okolního prostředí s citem a snahou docílit příjemných vjemů.

1

Groupe Scolaire Joséphine Baker, La Courneuve, Francie: o design se postaralo studio Dominique COULON et Associés. Oranžová barva je na projektu používána fantastickým způsobem, čisté bílé linie jsou jí opticky ohřívány. Celá budova působí nejtepleji v období, kdy je sníh.

2

Nursery in Serreguemines, Francie: tato budova, jíž navrhla dvojice architektů Paul Le Quernec and Michel Grasso působí neuvěřitelně uklidňujícím dojmem. Pojetí bez ostrých hran doplněné o tvary vln přirozeně zapadá do přírody kolem.

3

Maria Grazia Cutuli Primary School, Herat Afghanistan: tato školka je svědectvím o tom, že s dobrou vůlí lze zvládnout vše. Stavba vznikla v rámci charitativního projektu a byly při ní využívány pouze místní materiály a zdejší technologie.

4

École Maternelle Pajol, Paříž: jedna z nejpestřejších školek vůbec, kterou navrhnul architekt Olivier Palatre. Stavba vlévá pozitivní energii do širokého okolí.

6

Kekec, Ljubljana, Slovenia: na této školce mají originální fasádu na které se dají vertikální panely kdykoliv otočit a děti tak mění barvu budovy. Architekt Jure Kotnik si tak pohrál s dětskou představivostí.

7

Crèche de la Girafe, Boulogne, Francie: žirafa je ústředním bodem budovy, která je rozvrstvená do několika podlaží. Vzhledem ke kopcovitému terénu v okolí školky bylo nutné prostor maximálně využít. S tím si perfektně poradila dvojice architektů ze studia Hondelatte Laporte Architectes.

9

Bailly School Complex, Saint Denis, Francie: tato budova je synonymem pro čisté linie a hru barev v jinak nevábné průmyslové oblasti.

10

Ring Around a Tree, Fuji: školka ve tvaru oválu má kapacitu 500 dětí. Dokonalý architektonický počin od Tezuka architects.