Ciqikou, Chongqing je čínské město známé například vývozem nádherného porcelánu. Pokud se ho rozhodnete navštívit, mimo porcelánu si rozhodně nesmíte nechat ujít nádherné květy z cukrové vaty. Ano, tato pochutina, se kterou má většina z nás spojené krásné vzpomínky z dětství, se zde servíruje ve vskutku umělecké formě.Pryč jsou doby, kdy vzal cukrář špejli a namotal na ní kopec cukrové vaty bez jakékoli fantazie. Na ulicích Ciqikou se z cukrové vaty vytváří nádherné pestrobarevné květy.

Počínaje pastelově zelenou cukrář točí cukr kolem dřevěné špejle, poté rychle přidá bílou vrstvu, díky které brzy dostane vata tvar kužele. Cukrář poté vezme další špejli a zatlačuje okraje kužele směrem do středu, čímž vytváří okvětní lístky květiny. Tímto systémem nadále pokračuje v přidávání barev a vytváření nových a nových lístků, až je dílo hotové. Barvy se samozřejmě mohou míchat v libovolném pořadí.

Celý výrobní proces netrvá déle než tři minuty a za toto umění zaplatíte 12 Jüanů, takže asi 60 Kč.

Ať už vás ale podívaná na um místních cukrářů uchvátí natolik, že si tuto vatovou květinu koupíte, není doporučeno, vzhledem k velikosti, spořádat květinu na posezení. Riziko vzniku diabetes je poměrně vysoké.