Cítili jste někdy svou lásku tak blízko, že jste si připadli jako jeden celek? Byli jste někdy natolik oddělení od okolního světa, jako kdybyste byli na jiné planetě? Japonský fotograf Hal Sparks umožnil tyto pocity prožít několika párům, které potkal v barech či na ulici. Vybíral si zamilované, kteří mu přišli něčím zajímaví a ptal se jich, zda nechtějí posunout svůj vztah na jinou úroveň.

Prosí zamilované, aby se k sobě přitiskli co nejvíc je to možné a balí je do hermetické průhledné fólie. Hal tak fotí páry, jao kdyby se nacházeli v nějakém kokonu. Vytvořil tak celkem podivné, ale také krásné fotografie zobrazující lidskou blízkost. A ačkoli jeho fotky vyvolávají smíšené pocity, on sám si údajně focení moc užívá.

„Vytvářím podobu lásky, a co je více krásné a bláznivé zároveň, než láska?“

Fotograf vypráví o svém projektu: „Je nutné udělat vše velice rychle a kvalitně, po zabalení mám pouhých 10 vteřin, abych vytvořil jeden-dva snímky. Fólie je naprosto hermetická a lidem v ní naprosto chybí kyslík. Po focení rychle sundávám fólii ze zamilovaných. Nejvíce se mi líbí jejích reakce po osvobození – prožívají takovou škálu emocí, jako nikdy v životě.“

G11 G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 G8 G9 G10 G11 G12 G13 G14 G15

Zdroj