Kreativní umělkyně, která v pracovním životě je maskérkou a vizážistkou v jedné z našich televizních společností se ve volném čase zabývá docela jiným líčením. Zkušenosti získala nejen při práci se zahraničními produkčními týmy, natáčení reklam či seriálů ale také při trénincích v Mnichově. Svoji zručnost prokázala i při líčení hrdinů v Letopisech Narnie.Neskutečným způsobem se dovede přenést v čase a za pomocí kosmetických štětců a barev přetvořit dnešní ženu do podob minulých. Rázem se z ní stane víla, nebo elfka, jindy bojovnice….

Není podstatné, jestli se jí do šikovných rukou dostane žena, muž nebo dítě – dovede si poradit s přáním každého z nás a mnohdy prokáže nadlidský výkon. Díky svojí zručnosti je proměna vždy naprosto dokonalá a uchvacující.

Ano, tohle všechno dovede kreativní umělkyně Dana Kotková, která pracuje i bydlí v Praze.

Prohlížela jsem si obrázky z její práce a nestačila jsem se divit, kolika lidem si jí podařilo splnit jejich tajné přání. Dana nejen že učí techniku správného líčení na různé příležitosti, ale sama vytváří na lidských tvářích uchvacující obrazy, které docela jistě je potřeba zachytit i pro ostatní ve fotografiích.

Na jedné z jejích akcí jsem se s Danou sešla, a ona mi vyprávěla o své práci i plánech. Seděly jsme spolu v jedné zahradní restauraci, sluníčko nás objímalo svými paprsky a u osvěžujících nápojů jsem vnímala usměvavou a pozitivně naladěnou ženu, která chvilkami vyřizovala pracovní záležitosti po telefonu a k tomu odbíhala řídit právě probíhající akci, kdy se takovéto proměny uskutečňovaly.

11639719_10204363682747600_1575987009_o

Dobrý den Dano, kde se zrodil nápad na tyhle báječné proměny?

Nápad se zrodil nejen v mé hlavě, ale hlavně v srdci z přesvědčení, že každý z nás ve vnitřku duše touží na okamžik zapomenout na každodenní stresy, zastavit čas a stát se součástí světa snů, pohádek a fantazií.

Miluji koně, takže spojení těchto krásných zvířat s lidmi a jejich příběhy se nabízelo, vykročení tímto směrem bylo správné rozhodnutí.

_DSC2388ad

Co Vás pohání vpřed?

Na projektu, mne nejvíc baví tvoření a ta cesta sebepoznávání, posouvání hranic. Nevím, kam mne tato cesta zavede, ale je vzrušující, stále plná zážitků a poznávání nových lidí, pomocníků i učitelů.

Naplňuje mi dávání radosti, jsem povzbuzena z nadšení mých klientů a stejně tak z týmové práce všech svých úžasných kolegů, kteří se mnou projekt posouvají stále dál. Děkuji za ně! 🙂

_DSC0225normalga

V jak velkém věkovém rozpětí se k Vám klienti hlásí?

Věk je jenom číslo. Fotíme malé děti, ale i staré kluky a holky… Baví nás všichni – nikdy není pozdě na to si plnit sen

IMG_7630 - FIN2

Jak to máte se získáváním kostýmů?

Kostýmy k tematickému focení si částečně půjčuji od spřáteleného salonu, nebo v půjčovnách, něco si nechávám šít a společně s týmem kreativců vše dáváme dohromady tak, aby výsledek podtrhl téma focení a osobnost klientů.

_DSC2821-2ffffccvv

Jakou používáte kosmetiku?

Každá maskérka či vizážistka má ve svém kufru produkty, které jí nejvíce vyhovují k líčení, každá značka má produkt, který je pro ni TOP. Já osobně mám nejraději Artdeco a Korff, pro maskérské práce (tržné rány, jizvy z boje atd.) používám Kryolan.

IMG_6653

Svoji práci děláte svépomocí?

Aby projekt šlapal podlé mých představ, je důležité mít v týmu ty nejlepší profesionály. Fotografy, kteří umí zachytit příběh a dokáží vyfotit nejen modely, ale i koně (viz článek zde).

Maskérky, stylistky, asistentky a hlavně také majitele a koordinátory vhodných koní k focení. Koně, kromě toho, že musí být krásní, je třeba, aby byli klidní a vyrovnaní, nejlépe se mi osvědčili filmoví koně se svými profesionálními koordinátory.

13275118_10206305986343976_1614555005_o

Moc se mi vaše práce líbí, jsem nadšená . Je možné  zařídit tuto akci na místě vybrané zákazníkem? 

Jezdíme i za klienty, kteří chtějí mít fotografie v našem stylu se svými koňskými miláčky.

Zážitkové focení s koňmi je pro všechny, kteří chtějí zapomenout na každodenní shony a užít si den proměn, zážitků, focení a koní. Focení je i pro nejezdce. Objednat se může každý na webových stránkách Horse and Glamour.

BE4A8800-2haddd