Úspěšná sochařka Jannifer Maestre, pochází z hlavního města Jižní Afriky. Ačkoliv ji rodné, sluncem zalité město Johannesburg přirostlo značně k srdci, svá studia strávila v USA. Inspiruje se hlavně zvířaty a tvary rostlin. Ovlivnili ji umělci žijící na přelomu 19. a 20. století, především Ernst Haeckel a Odilon Redon. Mytologie a symbolismus jsou této sympatické výtvarnici velice blízké.

Jannifer používá stovky pastelek nejrůznějších barev, ze kterých si připravuje krátké špalíčky dlouhé cca jeden palec. Každou pastelku zvlášť navrtá, zbrousí a následně sešije pomocí nítě do neuvěřitelných podob.  Ke spojování pastelek používá steh, který je známý při navlékání korálků – „peyote stitch“. Díky ostnům, sošky vypadají velice nezvykle. Svým tvarem a množstvím trnů nápadně připomínají mořské ježky a vodní sasanky. Každá socha je unikátní svým originálním vzhledem a kombinací barev.

Video představující „pencil art“:


zdroj videa

2005_maestre_asteridae_side_large2000_maestre_chrysalis_large2011_maestre_cycad_front_large2008_maestre_ibentina_large    2009_maestre_star_gazers_top_large  2008_maestre_kraken_large  2005_maestre_aurora_top_detail_large2006_maestre_luna_top_large2006_maestre_flex_large 2006_maestre_seethe_side_large