Takashi Kitajima je přes den softwarovým inženýrem. To není nic proti ničemu. Ovšem jakmile skončí jeho pracovní den, vypne počítač, odcvakne svůj odchod domů a v té chvíli se vydává na lov do ulic Tokia.

Takahashi  Kitajima v té chvíli bere do ruky svou zbraň, kterou není nic jiného, než jeho fotoaparát. Vydává se do ulic Tokya a loví jeho snovou krásu. Skrze svůj objektiv hledá malá světýlka, která se ukazují na přelomu pohasínajícího dne a začínající noci. Světla ulic, aut, výloh všelijakých nápaditých obchodů, světla barů a vykřičených domů. A ulice tohoto velkoměsta jsou k němu více než milostivé. Přetváří třpytivé noční ulice do úžasných scén, které ukazují tuto metropoli ve zcela novém světle. Na snímcích vždy ponechá ty nejdůležitější objekty jako jsou mosty, mrakodrapy, ulice a nebo staré chrámy a zbytek rozostří do světýlek. Docílí tak působivého kontrastu světa reálného se světem skoro nereálným.

Tokio: město „neměsto“

Tokio, jehož světla inspirovala Takahashiho Kitajimu, vlastně ani městem není. Na začátku bylo město Edo, jehož centrem byl stejnojmenný hrad, kde sídlila japonská vláda. Až o 400 let později se město přejmenovalo na dnešní Tokio, v překladu znamenající „Hlavní město východu“. V těchto letech se do Tokia přestěhoval ze svého původního Kjóta i japonský císař, který tu má své sídlo i dodnes.

Správný název pro Tokio je ovšem Prefektura Tokio a skládá se tedy z několika prefektur, jejichž souhrnné jméno je právě Tokio. V samotné prefektuře Tokio, se nacházejí ty nejdůležitější vládní a administrativní budovy. V této prefektuře leží dohromady 23 různě velkých částí. Tokio leží na ostrově Honšú a kdybychom spočítali jeho obyvatele včetně příměstských oblastí, došli bychom k tomu, že tato prefektura „vlastní“ skoro 25% japonské populace. Ekonomice se zde daří velmi dobře, nicméně čemu se zde opravdu nedaří, je automobilová doprava. Město je auty tak přesyceno, že vláda stále vymýšlí opatření, jak z tohoto ven. A tedy dokonce každý člověk, který si chce koupit auto, musí prokázat, že už nyní ho má kde zaparkovat – jinak bude prostě po tomto obrovském městě dál chodit pěšky.

takashikitajima3

takashikitajima4

takashikitajima5

takashikitajima6

takashikitajima7

takashikitajima8

takashikitajima9

takashikitajima10

takashikitajima11

takashikitajima13

takashikitajima14

Takashi Kitajima