Koupelna již dávno není jen intimním místem určeným pouze pro nezbytnou každodenní hygienu. Trávíme v ní čím dál tím více času relaxací po náročném dni a na tom, zda se v ní cítíme příjemně, má výrazný podíl i její interiér. Bytoví designéři jdou samozřejmě s dobou a nejsou pozadu ani s funkčností, ani s designem. Někdy tak vznikají opravdu unikátní kousky, které potěší oko i těch nejnáročnějších klientů.

Simin Giu, student londýnské Royal College of Art, nedávno navrhl unikátní kohoutek, který pomocí uvnitř umístěných otáčecích koleček splétá malé proudy vody do podmanivých geometrických vzorů. Simin ve své práci mj. říká, že všechny známé formy života jsou závislé na vodě.

Navrhl design funkční vodovodní baterie

student londýnské Royal College of Art Simin Qui

Vodovodní kohoutek

Hlava baterie je záměrně navržena ve tvaru minimalistické křivky, aby neodváděla pozornost od vířivé krásy toku vody. Kohoutek má mimo vzhledu i jinou výhodu; pouští o 15 procent méně vody než klasické baterie, a tak je i velmi ekologický.

Sketch projektu

„Podle mého chápání je voda jemná a spletitá. Oba tyto prvky byly použity při tvorbě mé práce,“ uvádí ve své prezentaci Simin.

 

faucet-4

S menším proudem vody krásy ale neubývá; kolečko uvnitř baterie se točí pomaleji a vytváří tak plynulejší spirálu. Simin navrhl celkem tři varianty (obrázek dole) otáčecí hlavice. Vzhledem k neobvyklému, kreativnímu designu a pozitivnímu dopadu na životní prostředí doufáme, že dílo bude k mání v obchodech co nejdříve.

faucet-8

 

 

 

water-conservation-swirl-faucet-design-simin-qiu-6