Máte doma malou holčičku a o její hračky, především panenky už zakopáváte? A co s nimi bude, až dítě vyroste? Pravděpodobně skončí v kontejneru… Umělkyně Freya Jobbins s nimi má však zcela jiné úmysly.

Už samotná její cesta za úspěchem je zajímavá. Začala jako policejní úřednice, ale uvědomila si, že ji práce nebaví a zapsala se do kurzů grafiky a sochařství. Tato volba jí otevřela dveře do zcela nového světa a nakonec jí přinesla i úspěch.Tato australská umělkyně si ráda říká „plastický chirurg“. Samozřejmě, není doktorkou v pravém slova smyslu, toto označení vychází z jejího unikátního sochařského projektu. Zabývá se totiž vytvářením soch z kousků starých plastových panenek. Její díla mohou připomínat lidské tělo nebo nejrůznější busty.

Její umění je v každém případě velmi zvláštní a možná vám přijde až děsivé nebo naopak zcela ohromující. A nebo obojí…creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-4 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-8 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-9 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-10 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-11 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-12 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-15 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-16 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-19 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-20 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-26 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-27 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-30 creepy-sculptures-made-with-recycled-doll-parts-31