Kdo věří, že kočky jsou tvorové z jiné planety a touží ovládnout svět, v těchto špercích zaručeně najde něco vhodného pro sebe. Prolínání populárních zvířat s výjevy z vesmíru, duchy a mystickou atmosférou dělá tyto ručně vyráběné doplňky naprosto kouzelnými. Díky tomu, že umělkyně maluje miniaturu mezi vrstvy laku se zdá, že jsou figury objemné, a prostředí je obklopující o to tajemnější.

Autorka nejen kočičích miniatur Yuralga Nord se této činnosti věnuje již 5 let, a za tu dobu se to stalo její hlavní prací a také něčím, co naplňuje její život. Svým kočko-šamanům se věnuje každý den, za každého počasí během jakéhokoliv ročního období. Když má volnou chvilku, čmárá si do notesů návrhy budoucích šperků nebo vymýšlí, jak své myšlenky zrealizuje.

Na objednávku Yuralga šperky nikdy nevyrábí – raději nechává nápady „přijít“ tak jak jsou, v závislosti na aktuální náladě, nikoliv na požadavcích budoucích zákazníků. Takový přístup umožňuje zachovat svůj vlastní styl a nepřestávat zdokonalovat techniku výroby. Její práce jsou většinou 4-8 cm velké a díky použití laku a olejových barev je třeba čas na uschnutí – vytvoření takové miniatury může trvat až 10 dní. Již vyrobené šperky si můžete koupit na stránkách shamancats.com Drobné výrobky s použitím potisku vychází dle aktuálního kurzu na cca 200 – 900 Kč, jedinečný ručně malovaný originál koupíte od 1800,-.

Space-Dinner1-1

Space-Dinner2-1

Space-Dinner3-1

Space-Dinner4-2

Space-Dinner9

Space-Dinner-cover

коллаж1

коллаж6
1

4

14

22