Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Hoshi a Zen ale dokazují, že byli psi spíše určeni k péči o sebe navzájem! Když bylo Hoshimu 11 let, musely mu být odstraněny obě oči kvůli glaukomu. Rozkošný americký eskymácký pes proto zůstal úplně slepý. Netrvalo ale dlouho a hned si našel věrného kamaráda, který za něho pozoruje svět, Zena.Čivava Zen přišel šest měsíců před Hoshiovou operací. Jako štěňátko byl nalezen na ulici ve Washingtonu. Nebyl úplně zdravý, ale Pauline Perez, která je matkou tohoto dua, se o něj dokázala postarat. Nejprve se bála, jak ne sebe budou oba psíci reagovat, když si Zena přivedla domů z útulku. K jejímu překvapení ale Hoshi nebyl vůbec agresivní. Naopak! Hned se k sobě vrhli a od té doby jsou neoddělitelná dvojka. Zen Hoshimu neustále pomáhá – stal se jeho osobním slepeckým psem.

Pauline jim pořídila i samostatné vodítko, kde jsou oba spojeni dohromady. Zen má samozřejmě vedoucí postavení. Díky tomu odkáží dělat mnoho činností – chodí po parku, plavou a samozřejmě si i hrají. Díky tomu, že jsou tak nerozlučitelní parťáci, neexistuje nic, co by nemohli dělat.

 Všechna jejich další dobrodružství můžete sledovat na Instagramu.

zenandhoshi1 zenandhoshi2 zenandhoshi3 zenandhoshi4 zenandhoshi5 zenandhoshi6 zenandhoshi7 zenandhoshi8 zenandhoshi9zenandhoshi12 zenandhoshi13 zenandhoshi14 zenandhoshi15