Už jste někdy viděli kámen, který se naprosto věrohodně usmívá, nebo se na vás dívá? Japonský umělec Hirotoshi Itoh to dokázal. Z obyčejných kamenů totiž vytváří sošky, u kterých lze jen těžko uvěřit, že jsou reálné. I když my si pod kamenem představíme chladnou a obyčejnou věc, on je přetváří na něco absolutně výjimečného.
Hirotoshi říká, že pracuje s různými kameny, snaží se však vždy využít původní tvar kamenu a nijak ho nepřetvářet. Materiál, který najde, se prostě snaží maximálně využít. Poté přijde modifikace, iluze, jejíž kouzlo samozřejmě do detailu neprozradí.

Na svém webu Hirotoshi píše, že se sochařství začal učil v letech 1979-1982 na japonské univerzitě. Kameny loví z řeky ve svém okolí a snaží se jejich prostřednictvím vyjádřit teplo a humor.

creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-10 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-2 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-1 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-4 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-13 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-8 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-5 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-17 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-12 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-6 creative-stone-sculptures-hirotoshi-ito-15


Zdroj