Přírodní i jiné katastrofy provázejí lidstvo od nepaměti. Podívejte se na umělecky velmi zdařilé fotografie, které poukazují na hrůznost daného okamžiku. Ať už se jedná o erupci, záplavu nebo uhynutí mnoha ptáků, vždy je velice těžké zachovat v podobných okamžicích klid, a tak i fotografie bývají dílem náhody. O to větší výpovědní hodnotu mají.

a

Tento obrázek je jako vystřižený z katastrofického filmu, ale nenechte se zmást. Je to skutečná erupce – Mt. Pinatubo na Filipínách v roce 1991. Erupce probíhala v několika vlnách, ta nejvyšší zasahovala do výšky 13km.

a2

Guatemala City, rok 2007: z ničeho nic zmizelo 12 domů do tmavého podzemí. Zemřeli 3 lidé. Závrty jsou velmi nebezpečné, vznikají buď přírodní cestou nebo využíváním půdy. O jejich existenci většinou nemá nikdo ani tušení a udeřit mohou kdekoliv.

a4

Islámábád – Katastrofální záplavy, které v roce 2011 v lednu postihly jihozápadní Pákistán, vyhnaly z domovů nejen obyvatele, ale donutily hledat na útěku před vodním živlem nová útočiště i pavouky. Tito členovci si však poradili a doslova obetkali svými sítěmi jediné vyvýšeniny v dosahu – stromy.

a5

V roce 2010 zaplavila voda pětinu celého pákistánského území. Naplnilo se tak staré rčení : ,,Voda…voda, ale ani kapka k pití´

a7

Arkansas a ptačí déšť. Už dva roky po sobě, vždy na Silvestra, spadly z nebe tisíce mrtvých kosů. Loni prý měl mrtvé ptáky na svědomí ohňostroj. Sice neexistuje žádný přesný důkaz, nicméně nikdo si nedovedl takový úkaz vysvětlit.

zdroj/source