Vidíte ho z velké dálky, je téměř 14 metrů vysoký a je to ikona americké kultury. To je nápis na Mount Lee, který je jedním z vrcholů Santa Monica Mountains. Zná ho asi každý, ale co za oním nápisem stojí, to je většině neznámé.

The-Intriguing-Story-Behind-The-Famous-Hollywood-Sign-3

Nápis vznikl v roce 1923, ale ne v tom znění jak ho dnes známe. Nejdříve tam byl umístěn nápis „Hollywoodland“. Vznikl z důvodu podpory nově rozvíjející se části Los Angels, které se nacházelo právě na hoře Mount Lee. Předpokládalo se, že po prodeji všech domů, bude nápis do několika měsíců stržen. Jelikož byl ale nápis viditelný z velké dálky a díky tomu figuroval v mnoha filmech natáčených v této oblasti, začal být spojován s celebritami.  Proto bylo po 26 letech rozhodnuto, že dojde k odstranění části „Land“ a část „Hollywood“ bude zachována.

Obrovská bílá písmena dnes odrážejí bohatství místních a zároveň se snaží motivovat ty, kteří se chtějí boháči stát.

800px-Hollywood_sign_2008

The-Intriguing-Story-Behind-The-Famous-Hollywood-Sign-6 The-Intriguing-Story-Behind-The-Famous-Hollywood-Sign-4 The-Intriguing-Story-Behind-The-Famous-Hollywood-Sign-5The-Intriguing-Story-Behind-The-Famous-Hollywood-Sign-1

zdroj