Gibson girl se začaly objevovat kolem roku 1890 a byly personifikací ženského ideálu krásy podle známého ilustrátora. Vyznačovaly se velkým poprsím, měly široké boky a útlý pas.

p1Kolem roku 1920 platila za sexuální symbol dívka, která popírala svoje ňadra a boky, veřejně kouřila a ukazovala kotníky a stehna.

p2Rok 1930 ovládla postava, kterou se honosila Mae West. Zdůrazněné křivky celého těla byly absolutní nutností.

p3

V roce 1940 se ideál krásy hodně vzdálil od bezpohlavní postavy z roku 1920 i od nedosažitelných křivek Mae West z roku 1930. Sexsymbolem byla Rita Hayworth, která se pyšnila čistou pletí a přirozeně zdravými vlasy. Měla připomínat normální americkou ženu.

p4Rok 1950 a Marilyn Monroe.  Ikona této doby měla tělo tvaru přesýpacích hodin. Pin-up girl, jak se jí přezdívalo, vyzařovala ženský půvab.

p5Rok 1960 přinesl revoluci ve vnímání sexsymbolu. Směr udávala Twiggy. Ideál ženské krásy měl dlouhé a štíhlé nohy. Do módy přišel tzv. androgynní vzhled.

p7Rok 1970 zastupuje Farrah Fawcett a její opálené štíhlé atletické tělo a rozevláté vlasy.

p8Rok 1980 reprezentuje Jane Fonda. Ideál se přikláněl ke sportovní, štíhlé, ale přesto silné postavě.

p9

V roce 1990 se ideál krásy opět posouvá až k nezdravé štíhlosti. Sexsymbolem této doby je Kate Moss a její  „heroin chic“. V módě byly tenké končetiny a bílá pleť.

p10Rok 2000 opanovaly modelky Victoria’s Secret, v čele jejich modelek pak stála představitelka dokonalé krásy Adriana Lima. Sexsymbol má vysokou štíhlou postavu, bujné (povětšinou uměle upravené) vnady a štíhlý pas.

p11