Už po mnoho desítek let je znám jeden fakt, a to že muži potřebují svůj prostor. Prostor, kam ženy mají přísný zákaz vstupu. Man cave neboli mužská jeskyně, to je sen snad každého muže. Sen, kde se soupeří v šipkách, vypije se basa piv, zahraje se poker, zapaří hra, a tak podobně. Prostě místo, kde si muži užijí čas po svém. Ale stejně tak potřebují svůj prostor i ženy a k tomu slouží takzvané She-shed, v překladu jsou to doslova boudy pro dámy, které najdete zpravidla na zahradě. Zatímco muži potřebují tmavé místo, kam nedopadne paprsek světla, tak ženy právě naopak. Ne nadarmo se říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Nebo si myslíte, že to tak není?

She-shed jsou přístřešky o velikosti většího zahradního domku a jsou dokonale stvořené pro ženy, které potřebují najít klidné útočiště. V závislosti na zájmech, mohou být stavěny jako umělecké ateliéry, řemeslné místnosti, ateliéry jógy, čajovny, hudební místnosti, i třeba místa, kde si vypijete v klidu skleničku vína a nikdo vás nebude rušit. Je plno různých možností k využití a každá určitě už teď ví, jak by si takový svůj domek zařídila.

Existuje poměrně mnoho firem, které staví moderní přístřešky ve stylu She-shed, ale pokud chcete, můžete si ho postavit i vy sami, návod najdete zde. Mnoho inspirace najdete také na stránkách pinterest.com, kde spousta žen sdílí své nápady. Tak už víte, jak by mělo vypadat vaše místo? Pokud ne, tak vám přinášíme pár fotografií, kde rozhodně inspiraci najdete.