Ericailcane je velice nadaný italský ilustrátor, street art umělec a sochař z Boloně. Jeho graffity a instalace je možné shlédnout po celém světě.

Ericailcane je velice všestranný, jeho práce zahrnuje mnoho médií, od delikátních leptů přes obrovské nástěnné malby až po krátké filmy vlastních ilustrací. Kresby jsou hlavním výstupem jeho tvorby, proto má téměř vždy u sebe alespoň kousek papíru a tužku pro rychlé skici a zajímavé nápady.„Kresba je způsob, jak něco zajímavého říct, bez otevření úst.“

Úžasné a propracované kresby, které tento umělec tvoří nás dostávají svým stylem spíše do minulosti, ale jejich myšlenka často připomíná moderní život. Ericailcane rád kreslí zvířata stylizovaná do lidských postav, s prvky oblečení a jiných běžných věcí z lidského prostředí, doprovázená často sociální či ekologickou tematikou.

Častým jeho cílem je zachytit určitou atmosféru. Inspiruje se okolním světem, zážitky z cest, poznáváním nových lidí, ale i běžnými věcmi a zvířaty. „Snažím se kreslit co vidím a co cítím. Nikdy předem nevím jak se má práce bude vyvíjet. Možná to ani nechci vědět. Jakmile totiž budete vědět kam se chcete dostat, hra je u konce…“, tvrdí sám umělec.

 

Podívejte se s námi do Mexika, jak vznikala jedna z posledních velkých Ericailcanových street art maleb.

 

Uložit

Uložit

Uložit