Panenku Barbie od Mattela chtěla každá holčička. Tu krásnou blondýnku s dlouhýma nohama, oslňujícím úsměvem, růžovým kabrioletem a šatníkem, kterým se dodnes inspirují i mnohé dospělé ženy. I když už tahle nadčasová dáma dosáhla úctyhodného věku 56 let, stále existují důkazy, že módní ikona Barbie má co nabídnout.

Současná nejznámější Barbie dnes ale žije úplně odlišným životním stylem než v třípatrovém domečku se zahradou, kde popíjí čaj s kamarádkami. Cestuje po světě, chodí do přírody, nosí batoh, kulicha a brýle s černými obroučky a ze všeho nejvíc miluje kávu. A nesmíme opomenout nejdůležitější část moderní doby – sdílí a komentuje své zážitky na instagramovém profilu.

4

Za takzvanou hipster Barbie nestojí marketingová strategie od jejího výrobce Mattel, nýbrž anonymní fotografka z Portlandu v Oregonu. Sociality Barbie vznikla jako projekt na reakci vůči „hipsterským klišé“, do kterých panenku stylizuje. S trochou nadsázky by se mohl hipster označit za studenta humanitních či sociálních věd, který má ve všem vyhraněný osobitý styl. Takový osobitý hipster nosí úzké kalhoty, batohy, svetry a boty do špičky. Cestuje, denně tráví svůj osobitý čas na jednom z mnoha zařízeních od Applu a poslouchá nekonvenční hudbu. A také pije spoustu kávy.

Processed with VSCOcam with 9 preset

Podle těchto kritérií stvořila autorka z pozadí Sociality Barbie.  Z celého profilu je značně cítit ironický podtext – popisky k fotografiím a hashtagy  #liveauthentic#finditliveit nebo #neverstopexploring parafrázují otřepaná klišé, která najdete na každém třetím profilu. Nicméně ani to neodrazuje její fanoušky, kteří se v některých příspěvcích najdou a ochotně se sami sobě v komentářích zasmějí.

Sociality Barbie má pravděpodobně mnohem lepší instagramový profil než vy. Během léta si získala neuvěřitelných 1, 1 milionu fanoušků a toto číslo s každým dnem stále stoupá. V posledních příspěvcích Barbie představila světu zatím kamaráda Kenta, se kterým si tuhle vyrazili do přírody. Kent je barista, model, spisovatel a ve volných chvílích dřevorubec. Možná je jejich sledování také hipsterské, ale uznejte; nechtěli byste vidět, jaký jim fotografka přichystala životní příběh?

7

8

2

3

„Káva a Kinfolk. Protože můj život je nádhernej.“

6

„Miluji být součástí téhle kreativní komunity, která nás inspiruje ke tvoření a povzbuzování se ke spolupráci s ostatními kreativci.“

9

10

barbie-2

1

best-dresses-18

„Mohla bych být více autentická?“

coffee filter

„…protože držení zmrzliny naoproti zdi to mění v umění.“

Processed with VSCOcam with c1 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

sb-6-1024x1024

„Je to jako bychom všichni soutěžili o to, kdo má lepší spořič obrazovky a výherce byl korunován na nejautentičtějšího.“

Processed with VSCOcam with a6 preset

Processed with VSCOcam with hb2 preset

Processed with VSCOcam with 4 preset

Processed with VSCOcam with lv01 preset

Processed with VSCOcam with m5 preset

sb-16-1024x977

Když miluješ přátelství, ale také opravdu miluješ věci.“

sb-20-1024x1014

„Pokud mě budete potřenovat, budu dnes trávit čas relaxováním v houpací síti na nejabsurdnějších místech.“

11

12

13

„Zažíváme dobrodružství s tímhle týpkem. To je Kent. Je to barista/model/spisovatel, dřevorubec a pravděpodobně je to jeden z nejvíc super lidí, jaké znám.“