Jedním z nejznámějších symbolů USA je most Golden Gate v San Franciscu, který byl dlouhou dobu po výstavbě v roce 1937 nejdelším mostem na světě. Pochopitelně je to takřka první místo, kam turisté v San Franciscu míří. Bohužel má Golden Gate i negativní slávu – tento most je velmi oblíbeným místem pro rozloučení se životem. Dle statistik zde spáchalo sebevraždu již přes 1200 lidí.

Ali Ertürk a jeho vášeň

Německý neurovědec tureckého původu se začal věnovat v roce 2006 a zanedlouho poté poprvé navštívil San Francisco. Jako téměř každý turista si dal za cíl vyfotit nejslavnější památku tohoto města, nicméně Aliho fotografie se liší od miliónů dalších: slavný most zvěčnil  „potopený“ v husté mlze. Aby se mu povedlo zachytit východ slunce a mlhu nad mostem, Ali vychází z domova několik hodin před svítáním.

Někdy se ale vrací domů s prázdnou. Aby vyfotil most za hvězdné noci, vydal se na focení autem. Jak říká autor, auto mu dává možnost rychle ocenit situaci a změnit lokaci. Častěji ale chodí pěšky, i když je třeba fotit velmi rychle: situace s mlhou se mění každou minutu. Stávalo se, že pro jeden dobrý snímek Ali fotil bez přestávky 3 hodiny. Dle slov fotografa ale všechna ranní vstávání a dlouhé pěší túry jednoznačně stály za to.

Golden Gate

Golden Gate

Golden Gate

GoldenGate06

GoldenGate01

GoldenGate02

GoldenGate07

GoldenGate08

GoldenGate09

GoldenGate10

 

 

GoldenGate12